Gimnazijai viešumas per kartus

Sportininkų kalve vadinamos Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos gerą vardą temdo į teismą persikėlęs ginčas su pedagoge. Anglų kalbos mokytoja Gintarė Žindulienė ryžosi bylinėtis dėl savo autorinių teisių, kai mokykla atsisakė jai sumokėti už sukurtą įstaigos logotipą.

Teismas sporto mokykla 04 apacia

Uždaro teismo posėdžio pareikalavusi J. Pauliukienė ir jos advokatas tokį pageidavimą grindė, esą paviešintas teismo procesas, nepriklausomai nuo jo baigties, pakenks gimnazijos įvaizdžiui ir interesams. U.Mikaliūno nuotr.

 

Kaip teigė mokytoja, ji 2014 m. rudenį ne darbo metu sukūrė mokyklos logotipą. Pedagogė, nesulaukusi atlygio, praėjusių metų vasarą pareikalavo iš gimnazijos vadovybės honoraro už savo piešinį, tačiau darbdavys tokį prašymą atmetė.

G. Žindulienė prašo teismo uždrausti mokyklai naudoti spalvingą logotipą – atverstą knygą ratu apsupusius geltonos, žalios ir raudonos spalvų abstrakčius žmogeliukus – ir priteisti iš gimnazijos 500 eurų honorarą.

Saugo įvaizdį

Kad įrodytų, jog darbavosi savo laisvalaikio sąskaita, pedagogė teismui pateikė pamokų tvarkaraščius. Tai, jos nuomone, vienas iš argumentų, kad elektroninius laiškus kuriant logotipą ji direktorei siųsdavusi ne per pamokas.

Gimnazijos atstovų nuomone, tvarkaraštis neparodo mokytojo tikrojo darbo laiko. Pasak įstaigos direktorės Jūratės Pauliukienės, tai tik pamokų išdalijimas, bet ne pedagogo darbo grafikas.

Nors gimnazijos administracija teisme bandys įrodyti esanti teisi ir neskolinga mokytojai, viešumo mokykla vengia.

Panevėžio apygardos teismui prieš atverčiant keistoką bylą, J. Pauliukienė bei įstaigai atstovaujantis advokatas pareiškė prašymą, kad byla būtų nagrinėjama uždarame posėdyje. Tokį pageidavimą jie grindė, esą kilęs konfliktas su pedagoge jau dabar daro žalą mokyklai, o paviešintas teismo procesas, nepriklausomai nuo jo baigties, pakenks gimnazijos įvaizdžiui ir interesams.

Viešumui užtrenkė duris

Dėl atlyginimo už darbą kovojanti mokytoja ir jai atstovaujantys du advokatai prieštaravo mokyklos administracijos planui užtrenkti viešumui duris.

Teismas sporto mokykla 03

G. Žindulienė prašo teismo uždrausti R. Sargūno sporto gimnazijai naudoti spalvingą logotipą ir priteisti iš įstaigos 500 eurų honorarą.

Pasak G. Žindulienės advokatės Ingos Lukauskienės, paviešinti, kad regioninėje mokykloje elgiamasi galbūt ne pagal įstatymus, būtų netgi naudinga ir suveiktų kaip šviečiamoji priemonė kitų įstaigų vadovams.

Nepaisant, kad bylos medžiaga nesusijusi su nepilnamečiais asmenimis, o gimnazija išlaikoma iš valstybės biudžeto, teismas nusprendė, kad mokesčių mokėtojams nedera žinoti, kas vyksta mokykloje.

Posėdį uždaru paskelbęs teismas bylą išnagrinėjo per vieną dieną. Sprendimą, ar mokykla privalėjo sumokėti jai logotipą sukūrusiai mokytojai, teismas skelbs dar šį mėnesį.

G. Žindulienė, be atlygio už autorinį darbą, prašo iš gimnazijos priteisti ir 755 Eur, iš jų didžioji dalis, per 500 Eur, sudaro honoraras advokatams.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto