Užtvindė atlikėjai
Trankusis rokas, smagus kantri, mandolinos, lūpinės armonikėlės, bandonijos, gitaros, saksofonai, akordeonai – šiek tiek chaoso, šiek tiek beprotybės, bet vis tiek smagu. Gatvės muzikos dieną šventusio Panevėžio centras šeštadienį tapo atgaiva gyvos muzikos skambesio pasiilgusiems praeiviams.
Laisvės aikštėje ir jos prieigose šeštadienį muzikavo daugiau nei 100 atlikėjų – nuo vestuvių muzikantų iki alternatyviojo roko. Norintieji dalyvauti turėjo atitikti vienintelę sąlygą – groti bet kokiu instrumentu arba gyvai dainuoti. Niekas neklausė dalyvių amžiaus, nereikalavo turėti muzikinį išsilavinimą.
Prieš ketverius metus dainininko ir aktoriaus Andriaus Mamontovo iniciatyva gimęs renginys šįmet išsiplėtė į 52 miestus. Į gatves išėję visos Lietuvos muzikantai tądien užsirišo šventės simboliu tapusias juodas skareles.
Pasigedo klausytojų
Gatvės muzika suvienijo pačių įvairiausių stilių ir amžiaus atlikėjus. Nors savaitgalį oras nelepino pavasariška šiluma, groti į centrą vis tiek susirinko nuo vaikų iki senjorų. Nuo Laisvės aikštės iki turgaus Ukmergės gatvę užliejo įvairiausių muzikos stilių garsai – vaikai su dūdelėmis, kanklininkai, armonikininkai, akordeonininkai, liaudiškos muzikos ansambliai. Roko muzikos gerbėjai drebino teatro „Menas“ bei „Čili“ picerijos prieigas, ant Panevėžio kolegijos laiptų smagias liaudiškas dainas traukė iš Smiltynės kaimo bandolinas atsivežę „Diedokai“ ir Stasys su kompanija, prie Aleksandro paminklo skambėjo vestuvinė muzika, o Senvagės saloje grojo „Synthetic Sounds“ didžėjai.
Renginio siela Bendruomenių rūmų kultūrinės veiklos organizatorė Laima Sereikienė tvirtino, jog dalyvių nereikėjo kviesti – daugelis muzikantų vietas rezervavo dar prieš metus, praūžus pernykštei Gatvės muzikos dienai.
Atlikėjų miesto centre šeštadienį buvo netgi daugiau nei klausytojų.
„Jei būtų geresnis oras, muzikantų palaikymo komandos turbūt būtų gausesnės. Norėtųsi daugiau klausytojų. Atlikėjai ne sau atėjo groti, o praeiviams“, – dėl menko panevėžiečių susidomėjimo apgailestavo renginio organizatorė.
Panevėžiečius išjudino sunkiai
Muzikos diena buvo proga atlikėjams, ypač mažiesiems, nors simboliškai užsidirbti. Prie dažno muzikanto atverstuose instrumentų dėkluose skambėjo metami centai.
Renginio dalyviai pastebėjo, kad už gražią dainą pinigines lengviausiai atverdavo močiutės ir nespjaunantieji į svaigalus. Tačiau dauguma praeivių skubėjo pro šalį tarsi muzikos nė negirdėtų.
„Panevėžiečiai labai šalti, net pasižiūrėti ir nusišypsoti vengia. Emocijų mažai. Retas sustoja kartu padainuoti. Matom, kad ne tik į mus, bet ir kitus atlikėjus taip šaltai reaguoja. O iš turtingiau atrodančių nė kapeikos už grojimą negausi“, – stebėjosi liaudiškos muzikos ansamblio „Šaltinėlis“ muzikantės.
Visą straipsnį skaitykite 2011 m. gegužės mėn. 9 d. dienraštyje „Sekundė“ arba „Facebook“ tinkle.
Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ
P.Luko nuotr. Praeivių palaikymo sulaukę „Karuselės“ akordeonistai tikino, jog groti per Gatvės muzikos dieną – šventė jų sieloms.






