Euro zonos finansų ministras – per drąsi idėja?

(Reuters/Scanpix nuotr.)

J. C. Trichet (dešinėje) užsiminė apie euro zonos finansų ministro pareigybę.

Europoje bręsta idėjos euro zonos narėms suteikti daugiau teisių kontroliuoti savo koleges, kad galėtų laiku sustabdyti nedrausmingas išlaidautojas. Šiandien Europos centrinio banko (ECB) prezidentas Jeanas-Claude’as Trichet pareiškė, kad euro zonos vadovams galėtų būti suteikta teisė netgi vetuoti nedrausmingos narės ekonominės politikos sprendimus.

J. C. Trichet balsas nenuskambėjo visiškai vienišas. Kiek anksčiau dėl būtinybės labiau koordinuoti euro zonos ekonominę politiką sutarė Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai. J. C. Trichet, šiandien atsiėmęs Karolio Didžiojo prizą už pastangas išlaikyti euro stabilumą, žengė dar toliau: nors ir nedrąsiai, tačiau jis užsiminė apie naują pareigybę – euro zonos finansų ministro. „Ar šioje rytojaus sąjungoje būtų pernelyg drąsu įsivaizduoti sąjungos finansų ministeriją?“ – kalbėjo J. C. Trichet.

Tokia ministerija stebėtų euro zonos narių fiskalinę politiką ir, esant reikalui, teiktų savo rekomendacijas ar griežtesnius nurodymus.

Negalima atmesti ir tokio varianto, kad naujosios ministerijos vadovo kėdę užimtų ir pats J. C. Trichet – ECB prezidento kadencija baigiasi šių metų rudenį.

Tiesa, naujos institucijos įsteigimui priešinsis mažesnės euro zonos narės, kurios nenori prarasti fiskalinės politikos savarankiškumo. Apie tai jau pareiškė Slovakijos finansų ministras Ivanas Miklosas.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto