Eksportas gegužę išaugo beveik 16 proc.

(AFP nuotr.)

Eksporto išaugimą lėmė ir didesnis naftos produktų eksportas.

Po balandį buvusio eksporto ir importo smukimo, gegužę užfiksuotos pakilimo tendencijos. Lietuvos eksportas gegužę padidėjo beveik 16 proc., lyginant su balandžio mėn. 8 procentais gegužės mėnesį išaugo ir importas. Tai pranešė Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis negalutiniais muitinės deklaracijų ir Intrastato ataskaitų duomenimis.

Šių metų gegužę eksportuota prekių už 6,1 mlrd. litų, importuota – už 6,8 mlrd. litų. Per metus eksportas išaugo daugiau kaip 42 procentais, o importas – daugiau kaip 48 procentais. Lietuvos užsienio prekybos deficitas šių metų gegužę sudarė 0,7 mlrd. litų ir buvo 2,4 karto didesnis nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Eksporto išaugimą lėmė didesnis naftos produktų, antžeminio transporto priemonių, trąšų, plastikų ir jų dirbinių eksportas. Importo augimui įtakos turėjo padidėjęs žalios naftos, antžeminių transporto priemonių, katilų,  mašinų ir mechaninių įrenginių bei jų dalių importas.

Per pirmus penkis šių metų mėnesius eksportas padidėjo maždaug 43, importas – 44 procentais, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Sausio – gegužės mėnesiais svarbiausios šalies eksporto bei importo partnerės buvo Rusija, Latvija, Vokietija ir Lenkija.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto