Antradienį Vilniaus policija pranešė, kad surastas prieš
mėnesį dingusios Rūtos Zalagaitės kūnas. Dvidešimt penkerių metų mergina
nužudyta ir užkasta Riešės gyvenvietės šalia Vilniaus esančiame miške.
Kur paslėptas R.Zalagaitės kūnas, pareigūnams parodė jos nužudymu įtariamas 21-erių statybininkas, vasario 28-ąją sustojęs pavežėti iš Vilniaus į Panevėžį pakeleivinga mašina norinčios grįžti studentės.
Panevėžiečių Zalagų, visais įmanomais būdais ieškojusių pradingusios dukros, vakar po pietų laukė nemaloni procedūra – tėvai turėjo atpažinti rastos merginos kūną ir patvirtinti, kad nužudytoji – jų dukra Rūta.
Prabilo prispirtas įrodymų
Įtariamasis studentės nužudymu vyriškis buvo sulaikytas praėjusią savaitę.
Jis neigė savo kaltę, tačiau per jo bute atliktą kratą rasta R.Zalagaitei priklausiusių daiktų. Priremtam prie sienos vyrui nieko kito nebeliko, kaip duoti parodymus. Pasak sostinės pareigūnų, įtariamasis prisipažino sustojęs pavėžėti mašinas stabdančią merginą ir parodė, kur nužudęs paslėpė jos kūną. Policija neatmeta galimybės, kad prieš nužudant R.Zalagaitė patyrė seksualinę prievartą. Kada ir kokiu būdu studentei atimta gyvybė, nustatys teismo medicinos ekspertai.
Merginos nužudymu įtariamas vyras, kurio pavardę policija slepia, teisėsaugininkams nebuvo žinomas, tačiau pareigūnai linkę manyti, jog jis gali būti prisidėjęs ir prie kitų pakeleivingas mašinas stabdžiusių merginų dingimo, galbūt R.Zalagaitė – ne vienintelė įtariamojo auka. Studentės nužudymu įtariamas vyras suimtas dviem mėnesiams.
Viltys žlugo
“Sekundė” jau rašė, kad vasario 28-ąją R.Zalagaitė ketino pakeleivinga mašina iš sostinės važiuoti pas Panevėžyje gyvenančius tėvus. Nesulaukę dukters Zalagai tos pačios dienos vakare paskambino į Rūtos mobilųjį telefoną. Jis jau buvo išjungtas. Sunerimę artimieji iš karto pradėjo ieškoti merginos. Jau kitos dienos rytą jie buvo Vilniuje ir apie dukros dingimą pranešė policijai. R.Zalagaitės telefono išklotinės rodė, jog paskutinė SMS žinutė išsiųsta 14.25 val. Vėliau telefonu niekas nebesinaudojo.
Merginos artimieji, apimti nevilties, kreipėsi pagalbos į televiziją ir žiniasklaidos priemones, tikėdamiesi surasti paslaptingai dingusią dukrą. Rūtos motina Regina Zalagienė teigė, kad po spaudoje pasirodžiusių straipsnių apie ieškomą merginą, ji sulaukusi keleto paslaptingų skambučių – skambinusieji tvirtino į R.Zalagaitę panašią merginą, matę įtartinų besilinksminančių jaunuolių kompanijoje. Kitas skambinusysis pranešė į nuotraukoje panašią merginą matęs Šiauliuose. Policija ir artimieji kruopščiai tikrino visas versijas. Neatmetama galimybė, kad klaidinamas ir viltį teikiančias žinias artimiesiems galėjo pamėtėti merginos žudikas, siekdamas, kad jo piktadarystė nebūtų išaiškinta. Apie tai, jog R.Zalagaitė dar gyva ir laikoma nelaisvėje, šeimai aiškino ir ekstrasensai, į kuriuos Zalagai kreipėsi nebetekę vilčių surasti dukrą. Deja, jų spėjimai nepasitvirtino – dvidešimt penkerių metų studentės kūnas su smurto žymėmis atrastas Riešės miške.
Paskelbusi R.Zalagaitės paieška, sostinės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto laisvės atėmimo, vėliau jis buvo perkvalifikuotas į ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo. Sulaikytajam ir šio nusikaltimo padarymu įtariamam vyriškiui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
Rasa Šošič
tel. (8-655)04727, rasa@sekunde.com
Nuotr.Mėnesį ieškota R.Zalagaitė rasta nužudyta. Jos kūnas paslėptas Riešės miške netoli Vilniaus.







