D. Kuklierienės skundą apeliacinis teismas atmetė

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien atmetė nuteistosios D. Kuklierienės ir Panevėžio apygardos prokuratūros skundus dėl Panevėžio apygardos teismo 2015 m. spalio 8 d. nuosprendžio, kuriuo moteris buvo nuteista dėl trijų kyšių reikalavimo ir priėmimo bei išteisinta dėl vieno kyšininkavimo epizodo.

Kukleriene teismas 06

 

Tokį sprendimą apeliacinės instancijos teismas priėmė nustatęs, kad pirmosios instancijos teismo nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas. Buvo atmesti ir D. Kuklierienės svarstymai dėl bylą nagrinėjusio teismo šališkumo. Anot apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegijos, tai, kad teismas netenkino kai kurių nuteistosios prašymų ir priėmė kitokius sprendimus, negu tikėjosi nuteistoji ir jos gynėjas, savaime nereiškia, kad bylą išnagrinėjo nešališkas teismas. Teismo požiūriu, iš apeliacinio skundo turinio matyti, kad apeliantė vadovaujasi tik jai palankiais įrodymais, juos selektyviai vertina.

Atmesdamas prokurorės skundą, Teismas pažymėjo, kad negalima daryti išvados, jog vieno verslininko nurodyta suma (48 900 Lt) buvo kyšis už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, dėl ko šio verslininko įmonė laimėjo konkursą, ir už kito konkurso laimėjimą. Apygardos teismas nurodė, kad šiame teisme anksčiau jau buvo priimtas apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo D. Kuklierienė buvo pripažinta kalta dėl pasikėsinimo sukčiauti apgaule užvaldant Lietuvos verslo paramos agentūros lėšas, o kaltinimas šioje byloje, dėl kurio ji išteisinta, yra grindžiamas identiškais pagrindais arba iš esmės tais pačiais faktais. Todėl buvo konstatuota, kad D. Kuklierienės veiksmai nepagrįstai buvo kvalifikuoti kaip kyšininkavimas. Teismas padarė išvadą, ir Apeliacinis teismas su ja sutinka, jog negalima minimos veikos, dėl kurios D. Kuklierienė pirmosios instancijos teismo buvo išteisinta, vertinti kaip atskiros nuo sukčiavimo nusikalstamos veikos.

D. Kuklierienė buvo Panevėžio apygardos teismo 2015 m. spalio 8 d. nuosprendžiu pripažinta kalta dėl kelių kyšių reikalavimo ir priėmimo, jai skirta galutinė pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė ir 350 MGl bauda, laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant 2 metams. Dėl vieno kyšio reikalavimo ir priėmimo moteris pirmosios instancijos teisme buvo išteisinta. Kyšius mokėję verslininkai buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Kyšių D. Kuklierienė reikalaudavo už tai, kad įvairios įmonės galėtų laimėti statybos darbų, paslaugų konkursus, finansuojamus iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Apeliaciniame skunde D. Kuklierienė prašė ją visiškai išteisinti. Tuo tarpu apeliacinį skundą pateikusi prokurorė prašė pripažinti D. Kuklierienę kalta dėl dar vieno kyšio reikalavimo ir priėmimo, paskirti jai bausmę ir, subendrinus šią bausmę su kitomis skirtomis bausmėmis, skirti jai 4 metus kalėti, 350 MGL baudą ir konfiskuoti beveik 26 tūkst. Eur.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis per tris mėnesius dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

„Sekundės“ inf.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto