Brakonieriaujantis medžiotojas patiesė elnią

Nelegali medžioklė Panevėžio rajono Raguvos kaimo gyventojui kainuos ne tik didelius pinigus, bet ir automobilį bei šautuvą. Be to, jis praras teisę medžioti mažiausiai vienus, daugiausia – penkerius metus. Tokią pamoką gaus praėjusį sekmadienį Panevėžio rajone, Šambališkių miške, kuris ribojasi su Ukmergės rajonu, nelegaliai elnią sumedžiojęs 38-erių vyras.

brakonieriai

 

Medžiotojo bilietą turintis, bet jokiam būreliui nepriklausantis raguviškis su 52 metų neseniai iš Anglijos grįžusiu bičiuliu sekmadienį apie 10.35 val. su įkalčiais įkliuvo Panevėžio rajone tąsyk patruliuojantiems Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnams. Jie pastebėjo įtartiną automobilį „Audi 100“ – jis apsisuko ir nuvažiavo į mišką. Policininkai atkreipė dėmesį, kad mašinos galas buvo akivaizdžiai perkrautas.

Pareigūnai pasivijo ir sustabdė automobilį, kurį vairavo minėtas Panevėžio rajono gyventojas. Vairuotojui buvo patikrintas blaivumas, o vėliau jo paprašyta atidaryti automobilio bagažinę.

Joje pareigūnai rado kelis juodus plastikinius maišus su elnio skerdiena, gyvūno galva ir ragais. Policininkai apie įvykį iš karto informavo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentą.

Šio departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko pavaduotojas Gaudentas Baikauskas sakė, kad vairuotojas iš pradžių pateikė ne vieną versiją, kaip jo automobilyje atsirado elnio skerdieną.

Brakonierius pareigūnus ir inspektorius bandė įtikinti, kad gyvūną rado partrenktą ant kelio, jį išdorojo ir vežėsi namo – negi paliksi. Paskui dėstė, kad negyvą elnią aptiko miške.

Galiausiai vyras prisipažino nušovęs elnią, išdorojęs jį miške, ten pat užkasęs atliekas, skerdieną, galvą ir ragus sudėjęs į maišus, juos per du kartus su bičiuliu atitempęs iki mašinos.

Automobilyje buvo rasti ir medžioklėje naudojami įrankiai: žiūronai, kirvis, virvė ir kt. Tačiau šautuvo jame nebuvo.

Už nelegalią medžioklę raguviškiui gresia bauda nuo 868 iki 1737 eurų, už gamtai padarytą žalą jam bus pateiktas 5 tūkst. 551 euro ieškinys. Be to, bus konfiskuotas medžioklinis šautuvas ir automobilis. Vyrui gresia medžiotojo bilieto atėmimas nuo 1 iki 5 metų.

Inga SMALSKIENĖ

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto