(Reuters/Scanpix nuotr.)Baltarusijos skola už elektrą susikaupė dėl šalį krečiančios valiutos krizės.
Baltarusija sumokėjo 600 mln. rublių skolos už elektrą Rusijos bendrovei „Inter RAO“. Tačiau elektros tiekimas jai nebuvo atnaujintas.
„Elektros tiekimas Baltarusijai dar neatnaujintas“, – sakė kompanijos atstovas spaudai.
Jis patikino, kad šiuo metu bandoma išsiaiškinti, kas sutrukdė atkurti elektros tiekimą baltarusiams.
Trečiadienį Baltarusijos energetikos ministrė Liudmila Zenkevič patikino, kad šalis sumokėjo antrą dalį skolos ir vylėsi, kad elektros tiekimas netrukus bus atnaujintas.
„Inter RAO“ tiekiama elektra patenkina maždaug 10 proc. Baltarusijos poreikio.
Jos skola už elektrą susikaupė dėl šalį purtančios valiutos krizės, sutrikdžiusios atsiskaitymus su užsienio partneriais. Baltarusija teigia turinti pakankamai nacionalinės valiutos. Problema esą yra jos konvertavimas į tarptautinę valiutą.





