Vakarinėje miesto dalyje, Klaipėdos gatvės pabaigoje, esantys prekybos centrai sulaukia tik ratuotų klientų, nes miesto maršrutiniai autobusai ten nekursuoja.
O žingsniuoti kone pusantro kilometro nuo artimiausios stotelės iki prekybos centro nedaug kas ryžtasi. Miestiečiai, ypač vyresnio amžiaus, piktinasi, kad miesto valdžia leidžia steigti dideles parduotuves, o kaip iki jų nusigauti neturintiesiems savo transporto – nesirūpina.
Anot „Bauhof“ Panevėžio skyriaus direktoriaus pavaduotojo Aivaro Cieliešiaus, tokia situacija vargina tiek klientus, tiek darbuotojus.
„Ypač blogai šaltuoju metų laiku. Kai greitai temsta, retas kuris mūsų darbuotojas ryžtasi keliauti pėstute iki artimiausios stotelės, tad mūsų darbuotojai kooperuojasi ir važiuoja savu transportu“, – pasakojo A.Cieliešius.
Kaip tvirtino vasaros pradžioje atidaryto „Moki-veži“ prekybos centro pamainos vadovė Vilma Mačiulienė, pirkėjai, ypač vyresnio amžiaus, skundžiasi, kad centras sunkiai pasiekiamas neturintiesiems transporto priemonės. Pasak jos, jeigu važiuotų autobusai, parduotuvė sulauktų daugiau klientų.
„Girdėjau, kad iki mūsų centro kursuos autobusai. Buvo planuota statyti naują degalinę ir tada paleisti autobusus, bet dabar nutilo ir tokios kalbos“, – sakė V.Mačiulienė.
Klaipėdos gatvės gale baigiamas įrengti gyvenamųjų namų kvartalas, planuojama statyti kotedžus, dar vieną didelį prekybos centrą, degalinę.
Babilono gyvenvietės administracijos vadovė Inga Bačkovienė tikisi miesto autobusų sulaukti jau pavasarį.
„Kalbėjomės su Autobusų parku, žinau, kad yra parengti detalieji planai. Mes planuojame Kalėdoms įleisti pirmuosius naujakurius, tad tikimės, kad pavasarį pradės kursuoti ir miesto autobusai. Kada atsikels pirmieji gyventojai, tada ir atsiras miesto transporto poreikis“, – viliasi I.Bačkovienė.
Anot jos, pirmiausia planuojama autobusų stotelę įrengti prie prekybos centro „Bauhof“, o vėliau – ir kitur.
Lina DRANSEIKAITĖ, Sekunde.lt






