Nuo birželio 1-osios gyventojų ir miesto svečių lauks oficialūs miesto paplūdimiai Piniavoje prie Lėvens upės bei prie Nevėžio upės užtvankos. Šiose teritorijose atlikti aplinkos tvarkymo ir infrastruktūros atnaujinimo darbai.
Paplūdimiuose įrengtos persirengimo kabinos, pastatytos informacinės lentos apie saugų elgesį prie vandens, paplūdimių tvarką ir vandens kokybės tyrimų rezultatus. Taip pat išdezinfekuotos šiukšliadėžės, pastatyti tualetai bei atliekų konteineriai, nupjauta žolė ir sutvarkyta aplinka.
Pasirengimo ir priežiūros darbus vykdo AB „Panevėžio specialus autotransportas“. Siekiant užtikrinti didesnį poilsiautojų komfortą, prie „Ekrano“ marių esančiame paplūdimyje papildomai pastatyti du biotualetai. Saugesnėms maudynėms čia taip pat įrengti vandens plūdurai, žymintys saugią maudymosi zoną.
Visą vasaros sezoną bus nuolat stebima maudyklų būklė bei atliekami vandens ir smėlio kokybės tyrimai. Savivaldybės užsakymu vandens mėginiai bus tiriami kas dvi savaites, o prireikus – dažniau. Smėlio kokybė bus vertinama kartą per mėnesį. Nustačius vandens kokybės normų viršijimus ar mikrobiologinę taršą, visuomenė apie tai bus informuojama nedelsiant.
Kaip ir kasmet, dėmesys bus skiriama ir kitoms gyventojų pamėgtoms poilsio vietoms. Vandens ir smėlio kokybė bus tikrinama Nevėžio upės užtvankoje, Kultūros ir poilsio parke esančioje braidykloje bei trijose naujose poilsio ir maudynių vietose prie Nevėžio upės užtvankos pakrantės.
Oficialių miesto paplūdimių priežiūra vyks visą vasaros sezoną – nuo birželio pradžios iki rugpjūčio 31 dienos.
Savivaldybė taip pat tęsia projektą „Šiaurinėje „Ekrano“ marių pusėje esančios teritorijos atgaivinimas sukuriant rekreacinę erdvę“. Įgyvendinus projektą, teritorijoje planuojama sukurti šiuolaikišką ir įvairioms gyventojų grupėms pritaikytą poilsio infrastruktūrą.
Numatyta įrengti smėlio paplūdimį ir maudymosi zoną, pėsčiųjų bei dviračių takus, poilsio aikšteles, vaikų žaidimų erdves, lauko treniruoklių zonas ir paplūdimio tinklinio aikšteles. Taip pat planuojama įrengti terasą prie marių, pontoninius tiltus, automobilių stovėjimo aikšteles, gelbėtojų ir sandėliavimo patalpas.
Teritorijoje bus įrengti dušai, tualetai, persirengimo kabinos, mažosios architektūros elementai – suoliukai, šiukšliadėžės, apšvietimas, informaciniai stendai bei dviračių stovai. Visa infrastruktūra bus pritaikyta žmonėms su negalia.
Savivaldybės teigimu, pagrindiniai būsimos rekreacinės erdvės sprendiniai jau numatyti, o šiuo metu projektuotojai rengia dokumentaciją projektinių pasiūlymų stadijoje. Apie tolimesnę projekto eigą visuomenė bus informuojama papildomai.





