Vytautas Landsbergis. DELFI nuotr.

Siūloma V. Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą

Siūloma V. Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą

Seime siūloma suteikti valstybės vadovo statusą buvusiam Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

Įstatymo dėl Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko teisinio statuso projektą registravo Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laisvės frakcijos seniūnė Seimo narė Ieva Pakarklytė, konservatorė Paulė Kuzmickienė.

Projekte siūloma įtvirtinti, kad „Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas nuo 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas“.

Įstatyme būtų įrašyta, kad Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas pagal 1990 metų kovo 11 dienos Laikinąjį Pagrindinį Įstatymą buvo aukščiausiu Lietuvos pareigūnu ir „nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 1992 m. lapkričio 25 d. turėjo ir vykdė konstitucinius valstybės vadovo įgaliojimus“.

Iniciatoriai teigia projektą parengę „įvertinę politines, istorines ir teisines aplinkybes ir atliktą darbą, lėmusius Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko išskirtinį konstitucinį, politinį ir teisinį statusą, vykdant tautos atstovų jam pavestą darbą“.

Aiškinamajame rašte pažymima, kad Aukščiausiosios Tarybos vadovas turėjo įgaliojimus atstovauti Lietuvai tarptautiniuose santykiuose, pasirašyti įstatymus, derėtis ir pasirašyti tarptautines sutartis, priimti užsienio diplomatinių atstovų įgaliojamuosius ir atšaukiamuosius raštus ir t. t.

„Taigi, Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui, kaip aukščiausiajam Lietuvos pareigūnui, Laikinajame Pagrindiniame Įstatyme priskirti įgaliojimai ir atliktas darbas rodo, kad jis vykdė įgaliojimus ir atliko darbą, kuriuos turi ir vykdo valstybių vadovai“, – konstatuojama aiškinamajame rašte.

Jame tarp įstatymo projekto iniciatorių papildomai įvardijami ir premjerė Ingrida Šimonytė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Seime jau buvo bandoma suteikti valstybės vadovo statusą V. Landsbergiui praėjusią kadenciją, tačiau tuometinio Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyva nesulaukė buvusių valdančiųjų politinio palaikymo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Fui! Ir vėl?!

  • Jis niekad juo nebuvo ir nebus. Tauta jo neišrinko. Dabartiniai valdžiažmogiai konservuoti pagatavi šiknon sulyst savo ideologiniam vadui, tai vat mokesčių mokėtojų sąskaita visa tai, premijos išgalvota šlovė ir statusas. Manau visi šio sumanymo autoriai turi būti nubausti ir susodinti į Praveniškes.

  • Kaip tauta nuvaryta į skurdą , tai valdantieji nemato, nesupranta. Kiek metų po Nepriklausomybės praėjo, o gyvenimas ar pagerėjo žmonėms ?KODĖL Latvijoje ir Estijoje pensijos pensijos duodamos didesnės ir pragyvenimo lygis aukštesnis ? O Lietuvoje nemato, kad viskas pabrango, kaip žmonėms išgyventi? Sau atlyginimams turi pinigų iki valias. Žmonės kūrė, saugojo Nepriklausomybę Lietuvoje, o kas gavosi, nes prie Valdymo aparato kas stojo ir ką padarė su Lietuva ?????

  • Niekada nedėkite šio, net liežuvis neapsiverčia pavadinti žmogumi, sutvėrimo, nuotraukų. Koktu jį matyti. Ateis laikas, kuomet jo visi „nuopelnai“ valstybei ją naikinant bus plačiai aprašyti istorijos vadovėliuose.

  • Nereikalingas jam šitas vardas,nors įkyriai jo prašo,tauta jo nerinko,jis seniai žmonių nemėgstamas,Seimo opozicija totaliai nepalaiko ir – VISKAS TUO PASAKYTA,NEPAKAKS BALSŲ,NEBEREIKIA JUOKINTI IR ERZINTI LIETUVOS ŽMONIŲ SU TUO LANDZBERGIO VARDU !!!!!

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų