I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Žvejai Senvagėje nesulaukė baltojo amūro

Žvejai Senvagėje nesulaukė baltojo amūro

Žvejams nuo gegužės buvusioje draudžiama zona Panevėžio senvagėje vėl merkiamos meškerės ir linkima nei žvyno nei uodegos.

Septintus metus iš eilės baigiantis rugpjūčiui vykstanti Baltojo amūro šventė į miesto centrą šįmet sutraukė  mažiau žvejų nei pernai. Į žvejų varžybas užsiregistravo 65 dalyvių, iš jų dvi moterys. Jauniausiam šių metų varžybose dalyvaujančiam žvejui 4-eri, o vyriausiojo amžius siekė 77 metus.

Iš anksto užsiregistravusieji žvejoja bandydami sugauti kuo daugiau žuvies, bet svarbiausia – ant kabliuko privilioti didžiausią amūrą.

Žvejai varžosi dėl pagrindinio prizo – mero meškerės. Apdovanojimai laukia ir vyriausio bei jauniausio dalyvių.

Tradiciškai vasaros gale, paskutinį rugpjūčio penktadienį, surengiama Baltojo amūro švente pradedamas žvejybos sezonas Panevėžio senvagėje. Vis tik žvejams iki jo pradžios dar teks luktelėti savaitę.

Vicemero Valdemaro Jakšto teigimu, šįmet šventei teko padaryti išlygą dėl kitų renginių gausos – ateinantį penktadienį Senvagėje šurmuliuos pasaulio ultratriatlono čempionato dalyviai ir žiūrovai.

Panevėžio mero Ryčio Račkausko prizas – meškerė – įteikta daugiausia (1,984 g) žuvų pagavusiam Tomui Ručui. Prizą įteikdamas mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas apgailestavo, kad ir šiais metais nebuvo pagautas amūras ir pažadėjo kitais metais į senvagę paleisti naujų amūrų.

„Dėkoju visiems, kurie šią gražią vasarišką popietę praleidote kartu su mumis Senvagėje, bandydami pagauti amūrą. Linkiu, kad gyvenime jums sektųsi labiau nei amūro žvejyboje. Ačiū už dalyvavimą ir linkiu jums sėkmės asmeniniame gyvenime“ – linkėjo dalyviams ir svečiams mero pavaduotojas V.  Jakštas.

Iki 16 metų žvejų mėgėjų grupėje nugalėtojais tapo ir atminimo prizais apdovanoti Ugnė Juškevičiūtė (782), Erikas Januškevičius (538 g) ir Jokūbas Ulys (42 g).

Vyrų grupės geriausieji – Tomas Ručys (1,984 g), Eimantas Čiplys (1,354 g) ir Vytautas Stankūnas (698 g), moterų – Rasa Karvelienė (160 g) ir Danguolė Ramoškienė (108 g).

Be dovanų neliko jauniausias dalyvis Deimantas Valiukas bei vyriausiasis – Zenonas Janušas. Pastarajam atiteko mero pavaduotojo V.Jakšto prizas – žvejo kėdė.

Baltojo amūro šventė Panevėžyje rengiama nuo  2013-ųjų. Tąkart žvejams tykoti žuvies teko Senvagėje skambant garsiai muzikai. Kadangi laimikio sugauta mažai, vėliau nuspręsta tokiose varžybose muzikos atsisakyti.

Atrakcija žvejams sumanyta po to, kai Savivaldybė patyrė nemenkų išlaidų šaltą žiemą gelbėdama Senvagėje dūstančias žuvis. Amūrai į šį telkinį pavasarį įleidžiami kad atliktų savo darbą – maitindamiesi Senvagės augalais neleistų jai užželti, o nuo rudens juos leidžiama žvejoti.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų