Garsieji Žolinės atlaidai Krekenavoje ir šį savaitgalį sukvies minias tikinčiųjų. „Sekundės“archyvo nuotr.

Žolinė Panevėžio rajone tęs ilgametes tradicijas

Žolinė Panevėžio rajone tęs ilgametes tradicijas

Rugpjūčio 15 d. kasmet minima Panevėžio rajone giliais tradicijas puoselėjanti Žolinė (Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventės) savaitgalį vėl pakvies į tradicinius renginius rajono gyventojus ir svečius.

Rugpjūčio 14–21 d. Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje vyks Didieji Žolinės atlaidai. Visos Šv. Mišios ir maldos esant tinkamam orui dėl bazilikos vidaus ir išorės atnaujinimo darbų vyks bazilikos aikštėje. Bus teikiami sakramentai, šventinami žolynai, vyks poetiški bei liaudiški pasidainavimai, šventiniai koncertai, kuriuose dalyvaus garsūs atlikėjai.

Rugpjūčio 15 d. 14 val. aikštėje prie Krekenavos mažosios bazilikos vyks Žolinės atlaidų pakermošis.

Nuo seno priimta, kad per Žolinę susiburia giminės, iš svetur sugrįžta artimieji. Rugpjūčio 14–16 d. jie laukiami tradicinėje Raguvos miestelio kraštiečių šventėje „Kaip gera grįžti man tėviškėn“.

Renginiai vyks Raguvos kultūros centre, gimnazijos stadione, bendruomenės namuose, Šv. Florijono aikštėje. Spektaklis, sporto varžybos, lauko prekyba ir amatų turgelis, atrakcijos vaikams, edukacinės programos, vaišės, šventinis koncertas – pramogų netrūks nei suaugusiems, nei vaikams.

Šalyje nesitraukiant COVID-19 virusui renginių dalyviai ir svečiai raginami būti sąmoningais ir budriais, saugoti savo ir aplinkinių sveikatą, nepamiršti privalomų reikalavimų – saugaus atstumo laikymosi, rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių turinčių asmenų prašome renginiuose nedalyvauti.

Komentarai

  • Artėja 12 valanda.

    Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančius, 2010 04 27 Jėzaus apreikštas. (Google).

    Ypač atkreipkime dėmesį į Rožančiaus 1 dalies ketvirtąją paslaptį.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų