Žoliapjovės traktoriukai – kaip išsirinkti?

Žoliapjovės traktoriukai – kaip išsirinkti?

Tai ne tik palengvinantys darbą, bet ir pramogą suteikiantys prietaisai. Žoliapjovės traktoriukai jau daugelį metų įvairiose sodybose žolės pjovimą paverčia daug paprastesne ir netgi atpalaiduojančia veikla.

Vis dėlto sodo traktoriukas nėra pigus ir jį reikėtų pirkti atsakingai. Nebijokite – išsirinkti jį nėra taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo karto.

Patarimai, kuriuos svarbu atsiminti

Kaip ir perkant automobilį, taip ir renkantis naują sodo traktoriuką būtinai reikia atsižvelgti į keletą kriterijų, kad įsigytumėte sau tinkamą prekę. Sodo traktoriukai tinkamiausi turint bent 20 arų pjaunamos žolės plotą. O jeigu nusprendėte įsigyti tokį pagalbininką, kaip išsirinkti?

Darbinis plotis

Pradėkite nuo darbinio pločio pasirinkimo. Tai yra žolės pjovimo skersmuo. Žoliapjovės traktoriukai būna įvairių rūšių, todėl darbiniai pločiai svyruoja nuo pusės iki beveik pusantro metro. Didelis darbinis plotis padės darbus atlikti greičiau, bet tik tuo atveju, jeigu nebus kliūčių. Todėl įvertinkite savo poreikius, pamatuokite siauriausią vejos vietą kieme ir įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas sodo traktoriukas tilps visuose tarpuose.

Ar naudositės traktoriuku žiemą?

Jeigu traktoriuką norite įdarbinti ir prisnigus, tada įsitikinkite, kad jūsų patikusiam traktoriukui galima prijungti sniego stumdytuvą arba ant ratų uždėti grandines.

Galia

Kuo variklis galingesnis, tuo lengviau sukami ratai, peiliai bei prijungti priedai. Jeigu gyvenate kalnuotoje vietovėje arba ruošiatės dažnai pjauti aukštesnę žolę, tada rinkitės kiek galima galingesnį variklį – silpnas variklis irgi gali įveikti kalvas bei pjauti aukštą žolę, tačiau užtruks gerokai ilgiau nei galingesnis modelis.

Komfortas

Tai nėra aktualu tiems, kurie turi nedidelį pjaunamos žolės plotą. Tačiau sodo traktoriuku pjaudami kelias dešimtis arų greitai suprasite, kad komfortas yra gerokai svarbesnis, nei įsivaizdavote. Įsitikinkite, kad sėdynė turi bent minimalią amortizaciją, kuri galėtų „sugerti“ vejos nelygumus.

Transmisijos tipas

Dažnai per stipriai sureikšminamas sodo traktoriuko transmisijos tipas. Sodo traktoriukų transmisija yra dviejų tipų – mechaninė ir automatinė. Žoliapjovės traktoriukai su mechanine transmisija dažniausiai yra pigesni, bet automatinė transmisija leidžia pamiršti pavarų keitimo rūpesčius.
Jeigu radote tinkamą sodo traktoriuką, bet jis turi mechaninę transmisiją – nebijokite, ji veikia taip pat gerai, kaip ir automatinė, o jeigu dirbant jūsų sode dažnai pavarų junginėti nereikia, tuomet net nepajusite didelio skirtumo.

Peilių reguliavimas

Jeigu jūsų pjaunama veja nelygi, duobėta, rekomenduojame atkreipti dėmesį į traktoriuko peilius bei jų funkcionalumą.

Įsitikinkite, kad peilių aukštis yra reguliuojamas keliomis padėtimis. Pjaudami veją nelygiu paviršiumi tikrai susidursite su situacijomis, kai teks reguliuoti peilių aukštį tam, kad jų nepažeistumėte. Todėl aukštis turėtų būti reguliuojamas lengvai ir greitai, nenulipant nuo traktoriuko.
Galite pastebėti, kad kai kurie sodo traktoriukai turi mažus ratukus, pritvirtintus prie peilių gaubto. Jie taip pat yra labai svarbūs, jeigu norite saugiai įveikti įkalnes ir kitus nelygumus. Be ratukų gaubtas gali tiesiog atsiremti ir jus sustabdyti.

Senukai.lt nuotr.

Pagalvokite apie ateitį

Perkant sodo traktoriuką reikėtų apsvarstyti ir smulkiausias detales. Pavyzdžiui, turbūt net nepagalvojote apie metalinį buferį, kuris, rodos, ne toks jau ir reikalingas. Tačiau tik pagalvokite, kaip lengvai galite atsitrenkti į įvairius objektus manevruodami vos per keletą centimetrų nuo jų. Net ir menkas smūgis gali sulaužyti plastikines apdailas priekyje, kurios kainuos ganėtinai brangiai.
Jeigu norite sužinoti daugiau apie sodo traktoriukus, siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt – čia siūlomi įvairių rūšių žoliapjovės traktoriukai su smulkia informacija apie juos. O kokį sodo traktoriuką rinktumėtės jūs?

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų