„SEKUNDĖS“ SKAITYTOJOS nuotr.

Žolės degintojai skandina Piniavą dūmuose

Žolės degintojai skandina Piniavą dūmuose

Šeštadienio popietę mažiausiai du ugniagesių gelbėtojų ekipažai skubėjo gesinti degančios pievos ir krūmynų Piniavos apylinkėse.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iki praėjusio antradienio jau buvo kilę 1 010 pievų, ražienų, durpynų ir durpingų pievų, miškų ir miško paklotės gaisrų. Jų metu išdegė 673 hektarų atvirų teritorijų.

Deja, žolės degintojų nepavyksta sutramdyti nei geranoriškais ugniagesių įspėjimais, nei gamtininkų aiškinimais, nei baudomis.

Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.

Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Dėkojame „Sekundės“ skaitytojai Renatai B. už nuotraukas.

Galerija

 

Komentarai

  • Baudas reiketu deti rudeni uz nenusienautas pievas ir nebutu gaisru.Ir deti tokias,kad arba pjautu arba zeme parduotu.Cia suziureti seniunu pareiga.

    • Atsakyti
  • Pirmiausia bausti tuos,kurie neprižiūri savo plotų:pievų,melioracijos griovių,visų pakelių.Kai baudomis priversit savininkus tvarkytis-nebeliks ką deginti.Tikrinti ne pavasarį kada kur dega,o vasarą-rudenį. Neprižiūrėta- ir pleškinti tokias baudas kad daugiau nesinorėtų turėti tiek kiek neapžioji.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų