Žiniasklaida dėl koronaviruso situacijos prašo valstybės pagalbos

Žiniasklaida dėl koronaviruso situacijos prašo valstybės pagalbos

Žiniasklaidos organizacijos antradienį paprašė valdžios institucijų atidėti mokesčių mokėjimą ir suteikti valstybės subsidiją, siekiant sumažinti koronaviruso krizės pasekmes.

Viešai paskelbtame kreipimesi teigiama, kad reklamos užsakovai atšaukia užsakymus, leidiniai atšaukiami iš uždaromų prekybos vietų.

„Problemos dėl reklamos užsakymų atšaukimų, leidinių iš uždaromų prekybos vietų atšaukimų kelia grėsmę tiek nacionalinio, tiek ir regioninio lygmens žiniasklaidos priemonių funkcionavimo tęstinumui“, – teigiama rašte.

Žiniasklaidos atstovai perspėja, kad jau susiduria su finansinėmis problemomis, o karantinui prasitęsus ir nesulaukus valstybės pagalbos, žiniasklaidos funkcionavimas gali būti „praktiškai neįmanomas“.

„Prognozuojama, kad bendras reklamos rinkos susitraukimas gali siekti 60 mln. eurų per metus“, – teigia žiniasklaidos atstovai.

„Tuo tarpu dėl akivaizdžiai sumažėjusių spausdintinių leidinių pardavimų prekybos vietose prognozuojami dar 6 mln. eurų praradimai“, – priduriama pranešime.

Šį kreipimąsi pasirašė asociacijų „Nacionalinė spauda“, nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų, Lietuvos radijo ir televizijos ir interneto žiniasklaidos vadovai.

Jie prašo keturiems mėnesiams atidėti mokesčių mokėjimą žiniasklaidos sektoriaus įmonėms, suteikti valstybės subsidiją darbo užmokesčiui, įkurti fondą, supaprastinti viešojo sektoriaus viešuosius pirkimus informacijos sklaidai.

Komentarai

  • tik visiškai nesutinku, kad valstybės biudžetan suneštais ir mano pinigėliais šelptų tokius kaip ,,Panevėžio kraštas“ ar panskliautas

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų