Žinia rūkaliams: uždraustos elektroninės cigaretės su skoniais

Žinia rūkaliams: uždraustos elektroninės cigaretės su skoniais

Braškinių, šokoladinių, gumos ir kitokių skonių elektroninių cigarečių ir jų skysčių nebeliks jau nuo šios vasaros.

Seimas galutiniame balsavime pritarė uždrausti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu jame yra kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako kvapą ir skonį. Šis draudimas įsigalios nuo 2022 m. liepos 1 d.

Už jį balsavo 92 Seimo nariai, prieš buvo 9 ir 9 susilaikė.

Draudimu siekiama sumažinti Lietuvoje populiarėjančių elektroninių cigarečių pardavimus.
Pasiūlymą drausti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, kuriame yra kvapiųjų medžiagų, pateikė Seimo Sveikatos reikalų komitetas.

Šiuo metu į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad jos yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai, taip pat kofeino arba taurino, arba kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu.

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, arba kurie nesudeginti turi kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių.
Seime taip pat svarstytas Laisvės frakcijos atstovės Morganos Danielės siūlymas drausti tik konditerijos gaminių, saldainių, kramtomosios gumos ir gaiviųjų gėrimų kvapo ir skonio skysčius, esą juos labiausiai renkasi jaunimas. Tokiam siūlymui pritarta nebuvo.

Taip pat nepritarta Remigijaus Žemaitaičio siūlymui draudimo įsigaliojimą atidėti iki 2023 m. lapkričio 1-osios.

Komentarai

  • Tipo pakas mažinti tabako pardavimus?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų