P. Židonio nuotr.

Žiemos šventės kaimo turizmui – lyg vidurvasaris

Žiemos šventės kaimo turizmui – lyg vidurvasaris

Karantino sausmetį išgyvenusiam kaimo turizmui sugrįžo geri laikai. Panevėžio rajone šiuo metu rasti vietą naujametei nakčiai ar ilgajam Kalėdų savaitgaliui jau praktiškai neįmanoma. Verslininkai trina rankomis: tokio suaktyvėjimo nejautė net prieš karantiną.

Karsakiškio seniūnijoje, Bygailių kaime veikiančios kaimo turizmo sodybos „Šarvilis“ savininkė Šarūnė Liutkevičienė džiaugiasi jaučianti klientų pagyvėjimą. Verslininkė sako kasdien sulaukianti naujų užklausų, tačiau pasiūlyti nelabai beturi ką – tiek Naujiesiems metams, tiek Kalėdoms sodyba užsakyta.

Kitos taip pat Karsakiškio seniūnijoje įsikūrusios kaimo turizmo sodybos „Sarksalis“ savininkas Juozas Vėbra irgi pirmųjų užsakymų žiemos šventėms šįmet sulaukęs anksti, tačiau pats neskubėjo priimti rezervacijų, baimindamasis nudengti, kaip nutiko pernai.

„Kai spaudoje nuolat kalbama apie augančius susirgimus, atsiranda dvejonių, ar tikrai galėsime dirbti, ar vėl neuždarys mūsų. Todėl vis delsiau priimti užsakymus. Pernai pasimokiau, kai paėmiau avansus ir galiausiai paaiškėjo, kad skelbiamas karantinas. Teko grąžinti pinigus ir ilgai aiškinti, kodėl negalima švęsti „tyliai“. Visgi praėjusią savaitę jau ir Naujiems metams rezervavau sodybą, gal staigmenų nebebus“, – vylėsi J. Vėbra.

Vienkiemyje prie Nevėžio upės esančios sodybos „Pas Rapolą“ administratorius Žydrūnas Račkauskas pasakojo, kad žiemos šventės kaimo turizmo sodybose visuomet būdavo populiarios, tačiau šiemet kaip niekad aktyviai domimasi galimybe jose sutikti Naujuosius. Jis svarsto, kad tam įtakos galbūt turėjo dėl pandemijos suvaržymų ribojamos kelionės į užsienį. Negalėdami išvykti, žmonės ieško alternatyvų. Ir tai daroma kone paskutinę minutę, mat pandeminė situacija neleido planuoti toli į priekį.

„Praktiškai visi pageidavo sodybos Naujiesiems metams, tačiau išgirdę, kad jau užimta, rinkosi ir kitus šventinius savaitgalius. Tokio suaktyvėjimo nesame turėję net prieš karantiną“, – tvirtino Ž. Račkauskas.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 16 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų