Žiemos kelionių patarimai: 8 būtiniausi daiktai

Žiemos kelionių patarimai: 8 būtiniausi daiktai

Žiemos atostogos skamba puikiai! Tačiau tobula kelionė gali virsti katastrofa, jei nesate pasiruošę sudėtingoms ir atšiaurioms oro sąlygoms, pavyzdžiui, gausiam snygiui ar lietui. Ką susipakuoti atostogoms šaltuoju metų laiku priklauso nuo to, kiek laiko planuojate atostogauti, ir nuo oro sąlygų, su kuriomis galite susidurti. Pateikiame patarimus, kaip susikrauti svarbiausius daiktus žiemos kelionėms.

Lūpų balzamas ir drėkinamasis kremas

Žiemą oras itin sausas. Kelios dienos žiemą kelionėse gali baigtis su suskeldėjusiomis lūpomis ir ištroškusia, išsausėjusia oda. Todėl rekomenduojame kas vakarą veidą tepti stipriu drėkinamuoju kremu. Taip pat pasirūpinkite produktu, kurį galėtumėte naudoti suskilinėjusiai odai kitose vietose, pavyzdžiui, ant alkūnių ar pėdų. Nepamirškite ir lūpų balzamo!

Vaistai

Per žiemos atostogas jus gali užklupti įvairūs negalavimai. Pasirūpinkite, kad būtumėte jiems pasiruošę! Daugumą vaistų lengva supakuoti ir nešiotis kuprinėje. Tik būtinai įdėkite juos į atskirą maišelį, kad būtų saugiau. Išsitraukite juos, kai tik prireikia palengvinti sudirgusią gerklę ir kosulį! Dažnai pasitaikanti problema yra kosulys, kurį sukelia atšiaurus ir sausas oras. Tikėtina, kad situacijai išspręsti pakaks be recepto parduodamo sirupo nuo kosulio

Žiemai reikėtų apsvarstyti ir kitus įprastus vaistus, pavyzdžiui, nuo gripo ar karščiavimo, nes šį sezoną lengviau peršalti. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į nosies laisvinamuosius ir atsikosėjimą lengvinančius vaistus. Jie padeda atkimšti sloguojančią nosį. O jei esate linkę į kūno skausmus, pravartu turėti ir vaistų nuo skausmo, nes šaltas oras kartais gali pabloginti tokią būklę. 

Terminiai drabužiai

Termo drabužiai labai gerai sulaiko šilumą, praleidžia orą ir sugeria prakaitą. Tai – tobulas pasirinkimas tiems, kurie lauke mėgsta užsiimti aktyvia veikla bet kokiomis sąlygomis. Pasirūpinkite, kad termo drabužiai būtų pirmasis rūbų sluoksnis, kovojant su šalčiu!

Paltai ir striukės

Paltai ir striukės – tai akivaizdus privalomas žiemos atostogų reikmuo. Tačiau tai, kokius viršutinius drabužius reikia susipakuoti, priklauso nuo oro sąlygų jūsų kelionės vietoje. 

  • Trench ir teddy paltai puikiai tinka stilingam, sluoksniuotam įvaizdžiui. 
  • Pūkinės striukės ir striukės su gobtuvais geriausiai tinka aktyvioms žiemos pramogoms. Pūkinės striukės ne tik labai šiltos, bet ir jas lengviau susikrauti į lagaminą.

Turtle neck su užtrauktukais arba džemperiai su gobtuvais

Džemperiai su gobtuvais suteikia papildomos šilumos jūsų kaklui ir galvai. Ilgi turtle neck megztiniai taip pat patogūs, nes juos galite užsitraukti ant nosies, jei bus labai vėsu. Jei jie turi užtrauktuką – dar geriau, nes sukaitę galėsite prasisegti.

2 poros batų

Rinkitės poras, kurias galima avėti tiek prašmatnesne, tiek kasdiene proga. Rinkitės neutralias spalvas, pavyzdžiui, smėlio, rudą ar juodą. Šiuos batus teks derinti prie visko, o patogumas yra svarbiausia. Pavyzdinį kelioninių batų rinkinį žiemai sudarytų viena pora aulinukų ir viena pora plokščiapadžių batų. Idealu, jei jie neperšlampami! 

Beanie stiliaus kepurė

Beanie yra nedidelė, bet svarbi žiemos kelionių aprangos dalis. Ji pakeičia striukės gobtuvą ir suteikia papildomą galvos apsaugą. Žiemos kelionių aprangoje privalo būti kokybiška kepurė, nes ji apsaugos ausis nuo šalto oro ir vėjo. Jei ketinate fotografuotis prie lankytinų objektų, derėtų turėti spalvingą kepuraitę!

Kokybiškų pirštinių pora

Kelionių apranga žiemą neapsieina be geros pirštinių poros! Išėjus į lauką esant žemai temperatūrai, ypač minusinei, pirštai greitai nušąla. Turite visą laiką laikyti rankas uždengtas. Tačiau kaip galėtumėte rizikuoti keliauti, negalėdami naršyti išmaniajame telefone? Štai tada ir praverčia išmaniesiems telefonams pritaikytos pirštinės. Užsimovę šias pirštines galite braukti per mobiliojo telefono ekraną ir tuo pat metu išlaikyti šiltas rankas.

Tai – trumpas sąrašas daiktų, kurie Jūsų žiemos išvykas padarys dar malonesnes! Gausybę įdomių ekskursijų ir kelionių tiek po Lietuvą, tiek į užsienį siūlo INGRIDA TOURS. Daugiau informacijos rasite, spustelėję ant nuotraukos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų