G. Karaliūnaitės nuotr.

Žiema, pakeitusi rašymo įpročius, baigėsi. Orų prognozė

Žiema, pakeitusi rašymo įpročius, baigėsi. Orų prognozė

Kovas. Pavasaris, parskrendantys paukščiai, snieguolės, tulpės, varvekliai, upės, išsivaduojančios iš ledo gniaužtų, atitirpusi nuo įšalo žemė. Tokios mintys kildavo, kai kalendoriuje matydavome skaičius 03.01. Tik ne šiais metais.

Kalbant ar rašant prognozes apie šios žiemos orus, teko atsisakyti posakių: nuo speigo tvoros braškės, sniego girgždėjimas primins, kad vasaris – dar ne pavasaris ar panašių. Vaikai negalėjo lėkti nuo kalno su rogutėmis, pardavėjai liūdnai žiūrėjo į pilnas lentynas žiemos pramogoms skirto inventoriaus. Nebuvo pūgų, atlydžio, stingdančio šalčio, čiurlenančių ledo tirpsmo upeliukų.

Tačiau gamtai, kuri skaičiuoja neįsivaizduojamus milijonus metų, tai tik mirksnis, nei blogesnis, nei geresnis už kitus. Prisitaikysime ir mes – daržininkai anksčiau pasės pavasarinių daržovių, daugiabučių gyventojai lengviau atsidus peržvelgę šildymo sąskaitas, gamtininkai skaičiuos pirmuosius pavasario, kuris jau kieme ne pirmas mėnuo, pranašus.

2019 metai jau paskelbti šilčiausiais per visą stebėjimo istoriją. Šilumos rekordus sumušė 2020-ųjų sausis ir vasaris. Ką meteorologai žadamus pirmąją kovo savaitę?

O ji niekuo nenustebins – užsitęsęs vėlyvas ruduo sklandžiai pereina į ankstyvą pavasarį. Kovo 2 – 4 naktimis bus lietaus, iš antradienio į trečiadienį – ne tokio ir menko. Dienomis iki pat savaitės pabaigos vyraus debesuoti, šilti orai. Vėjas besikeičiančios krypties, nestiprus. Temperatūra naktimis silpnai teigiama, dieną svyruos nuo 4 iki 7 laipsnių šilumos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų