Žiaurumu garsėjęs „tulpinis“ prašo malonės

Žiaurumu garsėjęs „tulpinis“ prašo malonės

Iki gyvos galvos kalėti nuteistas vienas iš Panevėžio „tulpinių“ Algimantas Vertelka vėl beldžiasi į teismą prašydamas griežčiausią bausmę pakeisti į švelnesnę – terminuotą laisvės atėmimą.

Prokuratūra nemato jokio pagrindo tokiai malonei. Pasak prokurorų, A. Vertelka savo kaltės nepripažįsta, o įkalinimo įstaigoje gauna nuobaudas.

A. Vertelkos malonės prašymą nagrinėja Kauno apygardos teismas.

Pats nuteistasis kali Alytaus pataisos namuose.

„Nuteistojo elgesys vertinamas pakankamai pozityviai, pataisos namai yra padarę išvadą, kad jo nusikalsti rizika yra pakankamai maža. Asmuo deda pastangas, palaiko artimus ryšius su šeima. Teisė išeiti arba bent žinoti kada ta galimybė bus yra suteikta įstatymu ir jis ta teise naudojasi“, – argumentus pateikė A. Vertelkos advokatė Neringa Grubliauskienė.

Tačiau prokuroras Marius Venskūnas nemato pagrindo, kodėl reikėtų švelninti bausmę žiaurumu išgarsėjusiam „tulpiniui“.

„Nors ir praėję 20 metų, šiandien nėra jokio pagrindo keisti jam į lengvesnę laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis iki šiol nepripažįsta savo kaltės, periodiškai susilaukia nuobaudų dėl vidaus taisyklių nesilaikymo, nedirba“, – žurnalistams komentavo prokuroras.

Nusikaltėlių gauja, pasivadinusi „tulpiniais“ žiaurumu kraupino ne tik Panevėžį, bet ir visą Lietuvą. Jų nusikaltimų sąskaitoje – apie 20 nužudymų, įvykdytų nuo 1993-ųjų iki 2000-ųjų.

Savo aukoms jie rengdavo siaubingas egzekucijas, jų kūnus klaikiai sudarkydavo.

„Tulpinių“ aukomis tapo „Mažeikių naftos“ vadovas Gedeminas Kiesus su sūnumi Valdu bei jų vairuotojas Alfonsas Galminas, prokurorė Vida Kazlauskaitė, policijos pareigūnas Sergejus Piskunovas.

Drauge su Vertelka iki gyvos galvos yra nuteisti ir dar du „Tulpinių“ gaujos lyderiai Virginijus Baltušis ir Audrius Andriušaitis.

Komentarai

  • kaip nesiprašys, juk laukia dvaras Spaustuvės g. prie Žagienio upelio,dvaras ir namas Staniūnuose. Kodėl valdžia jų nenusavina ir nerparduoda, ir negrąžina nuo jų nukentėjusiems žmonėms skolas.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų