Jau penktadienio popietę Laisvės aikštėje pradėta montuoti Jurgio Pauliuko sukurta instaliacija – devynios išpieštos beveik 3 metrų aukščio vėliavos. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Žemės dieną – vėliavų spektaklis

Žemės dieną – vėliavų spektaklis

Karantinas verčia ieškoti netradicinių svarbių datų paminėjimo būdų.

Kasmet Žemės dieną panevėžiečiai švęsdavo rinkdamiesi Laisvės aikštėje, o šįkart tokia proga miesto širdyje iškilo vilniečio Jurgio Pauliuko meninė instaliacija „Žmogus+Gamta=Taika“.

Šis menininkas pernai Vilniaus dienoms sukūrė erdvinę instaliaciją „Miesto paukščiai“ su 1 200 paukščių maketais.

Panevėžiui J. Pauliuko sukurta instaliacija – devynios išpieštos beveik 3 metrų aukščio vėliavos – sujungia žmogų ir gamtą, taip patvirtindamos jų nedalomumą, harmoniją ir vienybę.

„Keičiantis vėjo krypčiai vėliavos judės skirtingomis kryptimis ir pačios kurs unikalią šviesos ir šešėlių muziką. Kiekvienas galės matyti žmogaus dermę su gamta bei žemės didybę, galią, nenuspėjamumą“, – pasakoja Savivaldybės ekologė Rūta Taučikienė.

Kurs bendrystę

Ant vėliavų plevenanti nupiešta žolė, dangus, paukščiai, drugeliai, žmogaus siluetai tarsi įsilies į žaliąsias aikštės erdves.

„Visų pirma, žmonės vėliavų iliustracijose atpažins save – bendrystės jausmas visais laikais buvo ir liks vienas iš svarbiausių poreikių. Tad net jei aikštė būtų tuščia, čia jau bus „susirinkę“ įvairiausių žmonių. Vėliavos atskleis ir pagrindinę šventės mintį – tai Žemės diena. Vadinasi, čia plevens ir medis, ir žolė, ir akmuo, ir vanduo, ir dangus, ir debesys, ir saulė, ir paukščiai, ir drugeliai, ir koks mažas, bet stiprus vabaliukas. Visa tai organiškai įsilies į žaliąsias Laisvės aikštės salas“, – taip savo idėją pristato menininkas J. Pauliukas.

Nors vėliavos nebus apšviečiamos, bet jos skaidrios, tad saulėtą dieną ant grindinio kris spalvoti šešėliai.

Planuojama, kad instaliacija panevėžiečius džiugins iki balandžio 6 dienos.

Keliasi į virtualią erdvę

Tai ne vienintelis reginys Panevėžyje, skirtas Žemės dienai. Kiti vyks virtualioje erdvėje. Gamtos mokykla savo socialinio tinklo paskyroje nuo kitos savaitės rengia inkilų parodą. Šie nameliai paukščiams buvo gaminami vykstant akcijai „Padovanok namus sparnuočiui“. Bus eksponuojama ir mokyklos mokinių kūrybinių darbų paroda.

Įprastai per Žemės dieną daugiausia dėmesio būna skiriama vaikams.

„Svarbu vaikus mokyti, jiems aiškinti, kad mūsų žemė yra ne begalinė ir gamtos ištekliai labai riboti. Ir kad nuo mūsų pačių priklauso, kiek mes jų turėsime, kokius turėsime maistą, švarą, aplinką, vandens telkinius“, – sako R. Taučikienė.

Pasaulinę žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 metais, o Lietuva kovo 20-ąją pradėjo minėti atgavusi nepriklausomybę – oficialiai ji įteisinta 1992 metais.

Galerija

Komentarai

  • Puikios, estetiškos instaliacijos vyksta atnaujintoje Liasvės aikštėje 🙂

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų