D. Petrulio teigimu, atkastuose kapuose rastos įkapės leidžia paneigti hipotezę apie miesto centre užkastas NKVD aukas. P. Židonio nuotr.

Žemė slėpė šventvagišką brutalumą

Žemė slėpė šventvagišką brutalumą

Pačiame Panevėžio centre, Vasario 16-osios gatvėje, šaligatvį ties rajono Savivaldybės pastatu atvėrę archeologai atskleidė ne tik kelis šimtmečius siekiančios miesto istorijos klodus, bet ir sovietmečio šventvagišką brutalumą.

Maždaug 50 kv. m perkasą tyrę archeologai atidengė 19 kapų. Kasinėjimams vadovavusio archeologo Dovilo Petrulio teigimu, palaikai palaidoti iki 1,25 m gylyje nuo dabartinio žemės paviršiaus ir labai pažeisti, suniokoti šioje miesto dalyje vykdant statybas.

„Atvertas labai makabriškas vaizdas. Vieno kapo kaukolė buvo netgi užbetonuota gatvės stulpo pamate. Kitas kapas rastas po akmeniniais namo pamatais, per kitus kapus nukloti elektros kabeliai, kaulai išsklaidyti, sutraiškyti. Kaulų būklė labai prasta, kai kur išlikusios tik kaukolės, kai kur tik viršutinė arba apatinė griaučių dalis. Tik keletas kapų geresnės būklės. Tai yra tipinis pavyzdys, kai neveikia ir negalioja jokios teisinės paveldosauginės nei moralinės ar etikos apsaugos“, – pasakojo istorikas.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 10 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • sakykim kad atkase tai viska statybininkai o ne archeologai, archeologai atejo jau prie iskastos duobes ,autoriau nejuokink zmoniu

  • Visa Lietuva ant kapų,tai ką,pakelt visą ant oro pagalvių?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų