Specialistai stebisi, kad galimybe žemės sklypą išsipirkti iš valstybės politikas susirūpino tik įkliuvęs žemėtvarkininkams. V. Bulaičio nuotr.

Žaliųjų politikui – bauda už savivaliavimą

Žaliųjų politikui – bauda už savivaliavimą

Savo kiemą valstybinės žemės sąskaita savavališkai pasididinusiam Panevėžio tarybos ir Žaliųjų partijos nariui Mantui Leliukui už įstatymo pažeidimą vis dėlto teks atlyginti. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) politikui nurodė nugriauti be leidimo valstybinės žemės sklype pastatytą tvorą ir sumokėti pusę minimalios baudos. Jei Tarybos narys ignoruotų tokius nurodymus, jam grėstų piniginę atverti kur kas plačiau.

Kol kas pačią švelniausią sankciją pritaikę specialistai prasitaria, jog politiko elgesys juos stebina. Nors išmatavus M. Leliuko namų valdos sklypą konstatuotas akivaizdus savivaliavimo faktas, kurio nė jis pats nepaneigė, į NŽT Panevėžio skyrių iškviestas Tarybos narys atsisakė pasirašyti pažeidimų protokolą.

Bendraus per paštą

„M. Leliukas atvykęs į skyrių protokolo nepasirašė. Nelabai supratome, kodėl, nes pats kaip ir sutinka su pažeidimu“, – stebėjosi NŽT Panevėžio skyriaus vedėja Vida Balčiūnienė.

Anot jos, nurodymas iki birželio 20-osios sumokėti pusę minimalios baudos – 150 eurų M. Leliukui išsiųstas paštu. Jame taip pat reikalavimas nugriauti maždaug 4 arų užimtame valstybinės žemės sklype savavališkai užtvertą tvorą.

Pasak vedėjos, jei pažeidėjas ignoruos pranešimą, NŽT bus priversta surašyti nutarimą ir bauda išaugs dvigubai.

V. Balčiūnienės teigimu, motyvų, kodėl nesutinkantis pasirašyti protokolo, nepateikęs M. Leliukas elektroniniu paštu atsiuntė raštą. Jame išdėstė, kaip į NŽT akiratį patekęs sklypas buvo naudojamas, kaip prieš 15 metų dėl jo bendrauta su rajono Savivaldybe ir kad pageidaujantis užsitvertąjį sklypą išsinuomoti iš valstybės, kol bus parengtas projektas ir gaus teisę jį nusipirkti.

„Mes tokį raštą dar nagrinėsime, bet pažeidimas vis tiek jau padarytas ir už jį turi būti atsakyta. Žmogus nenori to suprasti arba specialiai tempia laiką“, – teigė V. Balčiūnienė.

Kadangi savavališkai užsitvertą sklypą M. Leliukas pageidauja prisijungti prie namų valdos, jį, vedėjos aiškinimu, galėtų iš valstybės tik nupirkti – teisės aktai nuomoti galimybės nesuteikia.

Tačiau ir įsigyti prie savo kiemo savavališkai prisijungtą žemės gabalą miesto Tarybos narys galės tik turėdamas projektą. Toks teritorijų planavimo dokumentas šiuo metu yra rengiamas.

„Kai bus suformuoti sklypai, jis turės teisę nusipirkti. Bet tas tik bus. Kažkodėl galimybių, kaip tą sklypą įsiteisinti, pradėjo ieškoti tik žemėtvarkos specialistams nustačius pažeidimą“, – pastebėjo V. Balčiūnienė.

Politikas nustebino

Toks elgesys, kai bandoma ignoruoti protokolą ir savotiškai tempti laiką, NŽT Panevėžio skyriaus vedėjos teigimu, žemėtvarkininkų praktikoje išskirtinis. V. Balčiūnienė prisiminė vienintelį atvejį, kai tarnybai su pažeidėju teko bylinėtis teisme. Tačiau tąkart tokią poziciją galėjo lemti pažeidėjo psichinės sveikatos būklė. Ir žmogui vis tiek teko atsakyti už savo netinkamą poelgį – teismas įpareigojo sumokėti žemėtvarkininkų paskirtą baudą.

„Turime galimybę nubaustam žmogui palengvinti padėtį mažiausios baudos dydį sumažindami dar perpus. Visi su tuo sutinka ir dažnas dar tą pačią dieną susimoka. M. Leliuko atvejis mums tikrai yra išskirtinis“, – stebisi V. Balčiūnienė.

Komentarai

 • Taip ir manau, kad meras opoziciją įtakojo tvarkyti Dembavoje nieko neprižiūrėtą pievą prie individualių namų, kad miesto sienų visai nebesaugo ir vargšams pensininkams niekuo neprisideda prie vargingų pensijų pakėlimo lygio.

 • Mano svotas pagautas medžiojantis be bilieto bandė su inspektoriais sutarti kad bilietą tuoj pat susitvarkys kad gaus maldavo kaip tik begalėjo, bet kur tau, niekas nepadėjo, buvo žiauriai nubaustas kaip koks pats tikriausias brakonierius.
  Sakykite man kur pradingo mielaširdystė?

  • Tai kieno pusėje politikas Leliukas: įstatymo ar apstatymo?

   • Ot atspėk – kieno?

 • „pažeidimas jau padarytas ir už jį turi būti atsakyta. Žmogus nenori to suprasti arba specialiai tempia laiką“.

  • Atsakyti
  • Ak, pamenu, buvo laikai spec parduotuvių, spec valgyklų, spec poliklinikų. Ak, buvo…
   Nejaugi praėjo? Nejaugi visai nebebėra?

 • Bet is kur toks zemetvarkininku plepumas ir draugyste su mera garbinanciu laikrasciu ? Paprastai zmonems ieskant teisybes buna tylus kaip zole. Kokia cia grazi draugyste uzgimusi ? Opozicija pasigilink.

  • Ar neteisėtu poveikiu ir nelegaliu spaudimu ir grasinimais valstybės tarnautojams žemėtvarkininkams ir žiniasklaidai čia pakvipo? Ar MG Baltik veikimas atsikartoja?
   VSD susidomėk!

   • Atsakyti
 • Zemetvarkininkai yra teisingumo valstybeje garantas. Ypac Panevezio.

  • Pritariu ir reiškiu pagarbą sąžiningiems žemėtvarkininkams!

Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų