Vilniaus "Žalgirio" puolėjas Darvydas Šernas (Ž. Gedvilos nuotr.)

„Žalgiris“ pasivijo A lygoje pirmaujantį „Atlantą“

„Žalgiris“ pasivijo A lygoje pirmaujantį „Atlantą“

Šalies čempionai Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pasiekė antrąją pergalę šį sezoną, kai ketvirtadienio vakarą „Sportimoje“ 1:0 įveikė Kauno „Žalgirį“.

Nepamiršdami pralaimėjimo „Uteniui“, žalgiriečiai iškart griebė jautį už ragų: 3–ąją minutę atliko du pro šalį skriejusius smūgius. Netrukus galva mušė Linas Klimavičius, bet gynėjas prasižengė prieš vartininką.

Neužilgo iš toli vienu lietimu smūgiavo Egidijus Vaitkūnas. Vilniaus komandos kapitono bandymas buvo stiprus, tačiau netikslus.

22–oji minutę „Kauno Žalgirį“ išgelbėjo virpstas. Vytautas Lukša įspūdingai smūgiavo vienu lietimu, tačiau kamuolys atsimušė į vartų konstrukciją. Elivelto pasiuntė kamuolį į tuščius vartus, tačiau atsidūrė nuošalėje.

Eilinis kampinis prie kauniečių vartų baigėsi jų atsimušinėjimu. 33–ąją minutę arti įvarčio buvo legionierius Donovanas Slijngardas. Gynėjas perkėlė kamuolį per gyvatvorę, tačiau šis skriejo greta virpsto. Šeimininkai turėjo daug progų, tačiau iki galo įgyvendinti nė vienos per pirmojo kėlinio laiką nepavyko.

Po pertraukos abi ekipos grįžo tokių pat sudėčių. Pirmą smūgį į vartų plotą svečiai atliko 52–ąją minutę: Rokas Krušnauskas iš toli smūgiavo pažeme, bet tiesiai į Armantą Vitkauską.

Praėjus kelioms minutėms komandų strategai atliko po keitimą: ant vejos pasirodė Ernestas Mickevičius ir Bahrudinas Atajičius.

Sužaidus valandą, kamuolio kontrolę Vilniaus „Žalgiris“ ir toliau laikė savo rankose. 65–ąją minutę taip lauktą ir ilgai brandintą įvartį pelnė Elivelto. Kolegai, po įsiveržimo į baudos aikštelę, perdavimą atliko D.Slijngardas.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, vienintelio įvarčio autorių Elivelto pakeitė Mamadou Mbodjis. Tuoj pat po jo padirbėti teko vilniečių vartų sargui: Aurimas Raginis pavojingai smūgiavo iš toli, o 90–ąją minutę kauniečiai standartinės padėties metu atliko perdavimą į baudos aikštę ir vėl privertė A.Vitkauską gaudyti kamuolį.

A lygos titulą ginantys „Žalgirio“ futbolininkai po antrosios pergalės su 6 taškais pavijo turnyro lentelės viršuje esantį Klaipėdos „Atlantą“.

Marijampolės „Sūduva“ ir „Trakai“ išliko nepralaimėjusiomis ekipomis A lygoje, tačiau nepasinaudojo galimybe pakilti į turnyro lentelės viršų. Suvalkijoje įvykusiose šių komandų akistatoje buvo užfiksuotos lygiosios – 1:1 (1:0).

Įvarčių sąskaitą 36 min. rungtynėse atidarė ne bet kas, o A.Švrljuga. Vienas iš dviejų šiame sezone įvarčius „Sūduvai“ pelnančių futbolininkų po puikaus Povilo Leimono perdavimo iš gilumos iššoko prieš I.Plūką ir pasiuntė kamuolį į tolimą vartų kampą.

Kur kas aktyviau pradėjusiems antrąją mačo pusę „Trakams“ užteko 6 minučių išlyginti rezultatą. T. Labukas 51 min. pasinaudojo varžovų gynėjų klaida išmušant kamuolį ir nuginklavo Ivaną Kardumą, pelnydamas pirmąjį savo įvartį sezone.

Trečiojo turo pirmosiose rungtynėse Klaipėdos „Atlantas“ 4:1 sutriuškino be taškų liekantį Kauno „Stumbrą“. Tris įvarčius pelnė Andrejus Paniukovas (13′, 31′, 52′), kartą pasižymėjo Rokas Gedminas (91′).

„Stumbrui“ paguodos įvartį pelnė Donatas Konikas (90+4′).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų