P. Židonio nuotr.

Žalčių karalienės parkas – dar ne lankytojams

Žalčių karalienės parkas – dar ne lankytojams

Skaitytojo pasiūlyta tema

Naujausio Panevėžyje, baigiamo kurti savito Kniaudiškių parko projekto rengėjai žada jau visai greitai jį atverti nekantriems lankytojams.

Nors parkas tėra statybvietė, norinčiųjų jį apžiūrėti ir dabar netrūksta.

Tik kol kas vaizdas neprimena pasakos „Eglė žalčių karalienė“, kurios motyvais sukurta nauja lankytina miesto vieta.

Grįžus iš aukšta žole ir dilgėlėmis apaugusio parko tenka gerai apsižiūrėti, ar neparsineši erkių. Ir batų padus pašveisti, nes ant išklotų medinių takų kas keli žingsniai – dvokiantis, prie padų limpantis keturkojų palikimas.

Vaizdas nepasakiškas

Į šiukšlėmis nusėtą, kol kas piktžolėmis apaugusį parką „Sekundės“ korespondentus pakvietęs Sigitas Dumbra pasakoja jo evoliuciją sekantis daugybę metų.

Kadangi gyvena netoliese, prisimena, kad, didžiulei jo ir aplinkinių gyventojų nuostabai, maždaug prieš dvi dešimtis metų buvo paskelbta, kad toje krūmynais apžėlusioje vietoje bus kuriamas parkas.

„Parko kūrimas tuomet baigėsi tuo, kad buvo iškastas tvenkinys, o iš iškastų žemių suformuoti savotiški kalnai“, – kelių dešimtmečių istoriją mena S. Dumbra.

„Visi darbai parke atliekami pagal grafiką, nuo jo neatsiliekama.“

I. Skiotienė

Kai 2021-ųjų rudenį parke pasirodė statybininkai su sunkiąja technika, panevėžietis nuoširdžiai apsidžiaugė, kad Panevėžys turės unikalią lankytiną vietą – gamtos gaivalą įkūnijantį parką, vienintelį tokį Lietuvoje.

„Dabar jau ir 2023-iųjų ruduo. Keliose vietose prie įėjimų į tą parką sustatyti stendai žada jame pasaką. Atėjęs į parką turėčiau kopti į kalnelių šlaitus, kad, kaip pasakoje apie Eglę žalčių karalienę, suavėčiau nesuavimas klumpes, eiti žaliaisiais tuneliais ir vaizduotėje austi drobules. Bet kad tuneliai išlaužyti, o kalneliai tokie, jog pasilipęs grįši apkibęs usnių „medaliais“ ir dar subadytas duriančių piktžolių“, – apgailestavo panevėžietis.

Jis svarstė, jog tikriausiai parkas tebėra statybvietė, todėl ir negali būti puoselėjamas.

Geriau nekelti kojos

Šis Kniaudiškių, dar kitaip – Eglės – žalčių karalienės parkas kol kas netinkamas po jį pasivaikščioti.

Prie keturių įėjimų įrengtuose didžiuliuose informaciniuose stenduose surašyta populiari lietuvių liaudies pasaka ir parko planas. Nuorodos veda link aromaterapijos tako, žiemos atrakcijų nusileidimo trasos, lauko gėlių pažintinių gėlynų, žaliųjų tunelių, kalvų ir amfiteatro.

Tačiau kol kas veši milžiniškos piktžolės, už jų nebematyti ir pačių kalvų.

Parke sutikta panevėžietė Sandra pasakojo, kad net eidama mediniu taku keliskart įlipo į šunų išmatas ir piktinosi netvarkingais keturkojų savininkais.

Rodė moteris į pilnas šiukšliadėžes. Joana svarstė, kad matydami netvarkomą šiukšlyną, žmonės nebegerbia ir pačios aplinkos, tad ima šiukšles mesti kur pakliuvo.

Vienoje parko vietoje netgi matyti atneštas pilnas šiukšlių maišas. Tarp šiukšlių nemažai pridaužytų stiklų.

Statybų aikštele tebesantis Kniaudiškių parkas kol kas netinkamas pasivaikščioti – gąsdina piktžolėmis, jame apstu šiukšlių. P. Židonio nuotraukos

Pasidarbavo vandalai

Piktžolės, šiukšlės, stiklo duženos, šunų ekskrementai yra tai, ką ne taip sunku bus išpjauti, surinkti, gal net ir išravėti. Turbūt sudėtingiau bus išgremžti įrašus, vandalų jau padarytus žymekliais ant medinių parko suolų. Teks pasirūpinti pakeisti ir sulaužytus medinius stovus, turinčius laikyti karklus, iš kurių daromi žalieji tuneliai.

Ne visur suvešėjo ir patys karklai, tad teks į žemę besti naujų. Neaišku, kas pasidarė ir su aromaterapijos zona. Ten susodinti kvapą turėję skleisti augalai – vienos džiūvenos, apaugusios piktžolėmis.

Įkurtuvės netrukus

Už šio, vienintelio tokio Lietuvoje, Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo Kniaudiškių parko įrengimo projektą atsakingo miesto Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistė Ieva Skiotienė tvirtino, kad jo atidarymas – tik dienų klausimas.

Pasak specialistės, rangovai išties žadėjo parko įkurtuves jau prieš metus, bet atidarymą nukėlė pati gamta, pernai pavasarį nepagailėjusi kritulių. Parke tapo taip šlapia, kad sunkioji technika įvažiuoti nebegalėjo.

Darbai atnaujinti ir tęsti dalyje parko įrengus drenažą.

„Visi darbai parke atliekami pagal grafiką, nuo jo neatsiliekama“, – patikino I. Skiotienė.

Anot jos, kuriamas Kniaudiškių parkas šiuo metu tėra statybų aikštelė, tad ir vaikščioti po ją nederėtų.

Kodėl parko prieigose nėra ženklų, bylojančių, kad jame vykdomos statybos, specialistė atsakyti negalėjo.

Pasak I. Skiotienės, iš tikro visi parko įrengimo darbai jau baigti, lieka sutvarkyti reikiamus dokumentus.

Žalčių karalienės parką įrengia Panevėžyje veikianti įmonė „Dujotiekio statyba“.

Prieš jį atiduodami naudoti užsakovei – miesto Savivaldybei – statybininkai, anot specialistės, privalės sutvarkyti tai, kas sulaužyta, atsodinti neprigijusius medžius bei kitus augalus.

Tų pačių rangovų darbas bus surinkti šiukšles, nušienauti teritoriją ir parką palikti tvarkingą.

O tuomet jau švara ir tvarka jame pradės rūpintis miesto Savivaldybė.

Galerija

 

 

Komentarai

  • Taigi, mieli ponai iš administracijos, buvo jūsų pranešimas , kad parkas bus atvertas vasaros pradžiai. Dabar jūsų atstovė kažką sapalioja, kad darbai nebaigti, nors jokių darbų nematyti nuo birželio vidurio. Į parkaą nemalonu užeiti,-šiukšlynai, dvokas,dagilynai, usnynai. Takai nuo žolių greitai bus nepraeinami. Nejau taip įsisavinamos ES lėšos.Kažkas labai negerai su pradėtais ir eilę metų nepabaigiamais objektais,- Skaistakalnio parkas, pėsčiųjų tiltas. Trūksta tvirtos rankos, o gal ir galvos. Norėtųsi rimtesnio komentaro iš administracijos direktoriaus.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų