Žais lemiamas rungtynes dėl bronzos

Lietuvos čempionate dėl prizinės vietos kovojantis salės futbolo klubas „Panevėžys“ šįvakar žais lemiamą susitikimą su Alytaus „Dainava“. Mačą laimėjusi komanda šalies čempionate iškovos trečiąją vietą.

Dviejų susitikimų išaiškinti bronzos medalių laimėtoją Lietuvos A lygos salės futbolo čempionate nepakako. Pirmąjį mažojo finalo mačą, vykusį Pasvalyje, panevėžiečiai laimėjo nesunkiai rezultatu 5:1. Atsakomosiose rungtynėse Alytuje „Dainavos“ salės futbolininkai sugebėjo atsirevanšuoti ir laimėti susitikimą 7:5. Serijos rezultatui tapus 1:1 lemiamas, trečiasis, šių komandų susitikimas vyks Pasvalyje, kur šiame sezone namų rungtynes žaidžia SFK „Panevėžys“.

Pirmajame mače dėl bronzos intriga buvo tik pirmame kėlinyje. Po Manto Adomėno ir Edvardo Tamulevičiaus tikslių smūgių jau 8-ąją mačo minutę panevėžiečiai pirmavo 2:0. Prieš pat pertrauką svečiams pavyko sušvelninti rezultatą, o poilsio komandos išėjo 2:1 pirmaujant „Panevėžio“ ekipai.

Antrame kėlinyje panevėžiečiai pelnė dar tris įvarčius. Pasižymėjo M. Adomėnas, Eduardo ir Žilvinas Banys. Laimėjęs susitikimą 5:1 Aukštaitijos sostinės klubas atsakomųjų rungtynių vyko žaisti į Alytų.

Svečiuose rungtyniauti sekėsi prasčiau. SFK „Panevėžys“ šeimininkams nusileido dviejų įvarčių skirtumu 5:7. Šiame susitikime panevėžiečiams du įvarčius pelnė Eduardo, po vieną – Marius Butėnas ir Tomas Salamanavičius. Dar vieną įvartį į savo vartus įsimušė alytiškis Žydrūnas Karčemarskas.

SFK „Panevėžys“ vadovas Dainius Mikeliūnas po šio susitikimo teigė, kad žaidėjai nebuvo nusiteikę rimtai kovai ir galvojo, kad bet kokiu atveju įveiks „Dainavos“ salės futbolininkus.

„Šįkart pritrūko rimtesnio požiūrio į rungtynes. Reguliariajame sezone abu kartus gana lengvai įveikėme „Dainavą“, o pirmose mažojo finalo rungtynėse taip pat pasiekėme įtikinamą pergalę. Visus varžovus reikia gerbti ir rimtai į juos žiūrėti. Šį kartą, deja, to nebuvo. Mūsų komandos žaidėjai į Alytų atvyko tiesiog pasiimti bronzos medalių. Manau, kad salės futbolininkai padarys rimtas išvadas ir šįvakar Pasvalyje jau matysime visiškai kitokį žaidimą. Kviečiu visus neabejingus šiai sporto šakai aistruolius šįvakar atvykti į Pasvalį palaikyti mūsų komandos“, – „Sekundei“ sakė D. Mikeliūnas.

Reguliariajame sezone SFK „Panevėžys“ užėmė antrąją vietą, o „Dainava“ – ketvirtąją. Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape, ketvirtfinalyje, panevėžiečiai du kartus įveikė (6:0 ir 5:2) Gargždų „Pramogų“ salės futbolininkus, o „Dainava“ trijų rungtynių trileryje (6:2, 4:8, 4:3) pranoko Šiaulių „Saulės kraštą“.

Šalies čempionato pusfinalyje SFK „Panevėžys“ du sykius nusileido Jonavos „Vikingams“ (0:1 ir 1:5), o „Dainava“ – „Kauno Žalgiriui“ (1:8 ir 2:10).

Šįvakar lemiamos rungtynės dėl trečiosios vietos tarp „Panevėžio“ ir Alytaus „Dainavos“ komandų Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ arenoje prasidės 20 valandą 30 minučių.