Kai kuriuose kiemuose vis dar stūkso sovietinius laikus menančios konstrukcijos. Jos ne tik neestetiškos, bet ir nesaugios. P. Židonio nuotr.

Žaidimai senose aikštelėse – nebelinksmi

Žaidimai senose aikštelėse – nebelinksmi

 

Kone pusšimtis Panevėžio daugiabučių namų prašo daugiau dėmesio mažiesiems įrengiant jiems žaidimų aikšteles. Jos daugelyje kiemų arba prastos būklės, arba jų visai nėra.

Panevėžio savivaldybė nuolat atakuojama dėl naujų vaikų žaidimų aikštelių. Neseniai ji netgi gavo Radviliškio gatvės gyventojų skundą – viename daugiabučių namų kieme esą susižalojo septynmetis. Vaiko žaidimas ant vienintelės čia esančios čiuožyklos baigėsi ligoninėje, medikams teko siūti kojos žaizdą.

„Radviliškio gatvėje esanti vaikų žaidimo aikštelė, jei taip galima pavadinti tarybinių laikų statinį, yra visiškai nesaugi vaikams! Tuo teko įsitikinti, kai liepos 13 dieną septynerių vaikas, žaisdamas prie jų, susižeidė koją taip, kad teko siūti net 7 siūlėmis. Po šio skaudaus įvykio pasidarė labai įdomu, kas atsakingas už šį statinį ir kaip jis prižiūrimas. Norėčiau sužinoti, ar yra žaidimų aikštelės apžiūros registracijos žurnalas ir kada šis buvo paskutinį kartą tikrintas? Taip pat domina data, kada šią nesaugią vaikams konstrukciją pašalins iš gyvenamojo rajono“, – po nelaimingo įvykio Savivaldybei rašė atgyvenusia infrastruktūra mieste nepatenkintas gyventojas.

Apie šią nelaimę Radviliškio g. 12-ojo namo, kurio vardu pateiktas skundas, bendrijos pirmininkė Alma Bagdonienė teigė nieko negirdėjusi, nes buvo išvykusi. Tačiau moteris stebėjosi, kad kaimynams užkliuvo prieš 15 metų sumontuota čiuožykla.

Nors ši iš tiesų atrodo prastokai, kai kurie įrenginio kraštai netgi galėtų kelti pavojų mažyliams, pirmininkės nuomone, čiuožykla ganėtinai tvarkinga ir saugi. Naujos esą nereikia, nes dauguma namo gyventojų – seni žmonės.

Laukia, bet nesulaukia

Ramygalos g. 63-iojo daugiabučio namo bendrija naujos žaidimų aikštelės laukia nuo pernai.

„Praėjusiais metais kreipėmės į Savivaldybę dėl vaikų aikštelės. Turime jai vietos, kur saugu, netrukdytų automobiliai. Tačiau kol kas teturime atsakymą, kad esame įtraukti į planuojamų rengti vaikų žaidimų aikštelių sąrašą. Kada mūsų prašymas bus įgyvendintas, taip ir nesužinojome“, – nuogąstavo Ramygalos g. 63-iojo namo bendrijos pirmininkas Mindaugas Paulauskas.

Jo teigimu, visame kvartale, kuriame gyvena, nėra ir niekada nebuvo jokios zonos būtent vaikams. Jiems savo kieme reikia tenkintis sena savadarbe smėlio dėže, kurią bendrijos nariai, gražindami aplinką, neseniai tik papildė smėliu.

„Aplink penki daugiabučiai namai, vaikų netrūksta, bet ką jiems veikti lauke? Nėra ko pasiūlyti – taip ir sėdi prie kompiuterių užsidarę. Prašome nors minimaliai įrengti žaidimų aikštelę“, – sako pašnekovas.

Jo bendrija esą galėtų ir pati kiemą padaryti įdomesnį mažiesiems gyventojams. Tačiau namas turi ir kitų darbų, o jie kainuoja: baigėsi pastatų renovacija, perkloti šaligatviai.

„Pakėlėme bendrijos mokesčius, kad dar daugiau galėtume tvarkyti. Rankų sudėję tikrai nesėdime ir nelaukiame iš Savivaldybės dovanų, bet tą aikštelę galėtų mums įkurti“, – patikino pirmininkas.

Eilė ilga

Tokių prašymų Panevėžio miesto savivaldybėje jau 42. Ramygalos g. 63-iojo namo ir dar keturių kaimyninių pastatų gyventojai sąraše dėl naujos aikštelės yra devinti. Šiais metais jos sulaukti nepavyks.

„Komisijai įvertinus visus pateiktus gyventojų prašymus ir nustačius jų eiliškumą pagal Panevėžio miesto infrastruktūros objektų įrengimo, remonto darbų eiliškumo nustatymo tvarkos apraše numatytus atrankos kriterijus, atsižvelgiant į Savivaldybės biudžete skirtas lėšas šiemet nauja vaikų žaidimų aikštelė šalia minėtų namų nebus įrengiama. Šita teritorija patvirtinta 9 eilės numeriu. Pagal Savivaldybės biudžete skirtas lėšas šiais metais numatoma įrengti tik keturias vaikų žaidimų aikšteles Panevėžio mieste prie daugiabučių namų“, – informavo Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyrius.

Pirmenybė viešosioms erdvėms

Miesto infrastruktūros skyriaus specialistas Darius Jasonas teigė, kad vaikų žaidimų aikštelėms įrengti pirmiausia atrenkamos tik tos teritorijos, kurios nepriskirtos daugiabučiams gyvenamiesiems namams. O teritorijų prie esamų daugiaaukščių namų ir laisvos valstybinės žemės detaliuosiuose planuose suformuoti atskiri plotai aikštelėms žaliojoje zonoje.

Viešosiose erdvėse Panevėžyje per 2016–2019 metus įrengta 15-a vietų vaikų linksmybėms. Už visas pagal sudarytą sąrašą įrengiamas ir prižiūrimas žaidimų aikštelės moka Savivaldybė iš savo lėšų.
„Kai bus įrengtos likusios 42 numatytose viešosiose teritorijose vaikų žaidimų aikštelės, tada bus svarstoma apie tokias pat erdves ir prie daugiabučių namų“, – paaiškino pašnekovas.
Jeigu vaikų žaidimų įrenginiai, smėlio dėžės ir kitas inventorius yra daugiabučiams namams priskirtose teritorijose, dėl jų tolesnio poreikio sprendžia daugiabučių namų savininkų bendrijos per visuotinį susirinkimą.

Senųjų vaikų žaidimų aikštelių įrenginiai, pasak D. Jasono, nėra Savivaldybės balanse. Sulūžus jiems ar tapus pavojingiems, daugiabučių savininkų bendrijų prašymu tokius įrenginius Savivaldybė tik demontuoja.

Įrengti naują aikštelę, Savivaldybės duomenimis, kainuoja nuo 5000 eurų, kainą lemia jos dydis, danga ir įrenginių kiekis.

Galerija

Komentarai

 • Meilė savo miestui prasideda nuo kiemo. Jis rodo, kaip miestas tave myli.

  • Atsakyti
  • Nesuprantu, kodėl nuo tarybinių laikų daugiabučių gyventojai save laiko išskirtiniais. Prie privataus namo juk niekas vaikų žaidimų aikštelių neįrenginėja miesto biudžeto sąskaita. O siekis vaikų žaidimų aikšteles įrengti viešosiose erdvėse, kur jomis gali naudotis ne tik daugiabučio namo, bet ir viso miesto vaikai, žaidimš aikšteles įrengti parkuose yra labai labai sveikintinas. Biudžetas yra mūsų visų ir neturi būti išimtinai stengiamasi vien dėl daugiabučiuose gyvenančių vaikų.
   Nuostabi vaikų žaidimų aikštelė Kultūros ir poilsio parke!

 • Kokia pfroblema? Mūsų daugiabutis susirinkime numatė lėšų pypliukų vaikiukų žaidimams, o didesni gali ir į parką, ir į mokyklos stadioną nubėgti.
  Be to, daug kas priklauso nuo vietos bendruomenės. Mūsų veitos bendruomenės pirmininkė tokia energinga, tokia praktiška moteris, kad seniai mikrorajono centre turime ne tik žaidimų vaikams kompleksą, bet ir treniruoklius, ir gimnastiką, ir krepšinį, ir futbolą. Iš vietos bendruomenės lėšų po mikrorajoną mini aikštelės įvairiose vietose įrengtos.
  Dejuoti dėl blogo gyvenimo ir blogų sąlygų nėra ko, reikia tik norėti ir pasistengti, nežiūrėti, kad kiti padarytų. Ne sovietmetis.

  • Atsakyti
 • taip, lygybė turi būti, o tai į privatų namą ir įvažos neasfaltuoja nei su eile nei be eilės

 • Daugiabutyje 100 butų. Tai po 10 eurų kas vasarą jeigu susimes kiekvienas butas iš meilės vaikams, gaunasi kasmet po 1000 eurų, o per 5 metus superinę aikštelę pamažu ir neskausmingai įsirengs. Galima kas mėnesį po 1 eurą nuo buto vaikų žaidimų aikštelei paskirti ar negalima?

  • jei prie namo sumetę po 1 euruką ir įrengs vaikų žaidimo aikštelę , tai čia galės žaisti kas tik netingi. Juk neaptversi. Todėl negalima lyginti privataus namo kiemo.

   • Pritariu Babai. O po euriuką metant vaikai ne tik užaugs, bet ir pasens, kol pasieks reikiamą įrengimui sumą.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų