P. Židonio nuotr.

Žadama didinti globos išmokas

Žadama didinti globos išmokas

Kitąmet žadama didinti globos išmokas ir jas diferencijuoti pagal vaikų amžių, tam valstybės biudžete planuojama papildomai numatyti 8 mln. eurų.

„Jeigu vaikas yra iki šešerių metų, tai išmoka sieks 213 eurų, jeigu nuo šešerių iki 12 metų – 246 eurus, jeigu nuo 12 iki 18 metų bus 266 eurai“, – trečiadienį žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Dabar globos išmoka yra 160 eurų per mėnesį.

„Taip pat lieka ta tikslinė išmoka, kuri yra 160 eurų papildomai (…) Ji lieka ir ji plėtojasi tuo būdu, kol vaikas lanko bendrojo ugdymo programą ne daugiau nei iki 21 metų“, – pridūrė ji.

Ministrės teigimu, pakeitimai turėtų atsieiti 8 mln. eurų ir paskatinti žmones užsiimti vaikų globa.

„Tikrai manome, kad globa yra misija, kurią daugelis globėjų renkasi iš pašaukimo, nes nori padėti. Materialinės paskatos yra ir buvo ilgą laiką pakankamai menkos, todėl ir siekiame ją didinti. Manome, kad tai bus paskata ir įvertinimas šito pasirinkimo, kurį daro globėjai, ir labai tikimės, kad jų skaičius Lietuvoje augs“, – teigė ministrė.

Anot jos, Seimas dėl didesnių globos išmokų spręs rudenį, kad pakeitimai įsigaliotų 2022 metais.

Pasak M. Navickienės, šiuo metu globos šalyje laukia apie 1,5 tūkst. vaikų, dauguma jų – vyresnio amžiaus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų