G. Kartano nuotr.

Žada legendinio kartodromo atgimimą

Žada legendinio kartodromo atgimimą

Prieš keturias dešimtis metų įrengtą ir pastarąjį dešimtmetį buvusį apleistą Raguvos kartodromą tikimasi atgaivinti, paverčiant jį nemenku traukos centru.

Atsiradus investuotojui, raguviškiams įsižiebė viltis, kad pasisemti adrenalino čia važiuos kartų entuziastai ne tik iš visos Lietuvos, jame treniruosis motokartų sportu susidomėję mokiniai.

Trasos virsta pieva

Raguvos gimnazija skelbia penkeriems metams išnuomojanti kartodromą.

Už neeilinio objekto nuomą mokykla norėtų per mėnesį gauti bent 135 eurus.

Šis kartodromas, kurio trasos ilgis 750 metrų, įrengtas kiek mažiau nei už kilometro nuo Raguvos, link Ukmergės vedančio senojo Vilniaus kelio pašonėje.

„Atnaujintas Raguvos kartodromas sutrauktų nemažai žmonių, atgytų ir pats miestelis.“

A. Rutkauskas

Pats kartodromas – didžiulis laukas su asfaltuotomis vingiuojančiomis trasomis. Dabar jas paskandinusi aukšta žolė sufleruoja, kad čia seniai begriaudėjo kartai.

Buvusi pramogų vieta nenaudojama bene dešimt metų.

„Prieš kiek mažiau nei metus atėjusi vadovauti Raguvos gimnazijai radau labai aktyviai veikiančius kartų ir kitų transporto priemonių vairavimo būrelius. Raguvoje, vienintelėje visame Panevėžio rajone, gimnazistams vyksta automobilių vairavimo pamokos, mokyklą jie baigia jau turėdami vairuotojo pažymėjimą. Tačiau važinėti kartais vaikai vežami į Anykščių kartodromą, nes esantis šalia Raguvos uždarytas“, – pasakojo Raguvos gimnazijos direktorė Inesa Vietienė.

Gimnazijos vadovė teigė, jog kitados buvusį puikų kartodromą, kuriame vykdavo tarptautinės kartingo varžybos Panevėžio rajono mero taurei laimėti, teko uždaryti susidėvėjus asfaltu dengtai važiavimo trasos dangai.

Nors Panevėžio rajone kartų sportas tebėra populiarus, jį propaguojantiesiems treniruotis tenka važinėti į kaimyninius miestus. G. Kartano nuotr.

Kvies semtis adrenalino

Pasak I. Vietienės, praėjusią žiemą verslininkai jos paklausė apie galimybę išsinuomoti ir atgaivinti Raguvos kartodromą.

„Dabar jis atrodo kaip laukas su vingiuojančiais ištrupėjusio asfalto takais, bet iš tiesų tai statinys – kartodromas. Trišaliame susitikime, kuriame dalyvavau aš, kartodromą pasirengę nuomotis verslininkai ir Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, aptartos jo nuomos sąlygos. Verslininkai paaiškino, kaip atgaivins kartodromą, rajono vadovai pritarė tokiai perspektyvai, tada ėmėme ieškoti specialistų turto vertintojų, kurie įvertintų nuomos kainą“, – teigė gimnazijos vadovė.

Pasak jos, tokių specialistų paieška, o vėliau ir jų atliekamas vertinimas užėmė nemažai laiko. Vilniečiai turto vertintojai nurodė, kad kartodromo nuomos kaina privalo būti ne mažesnė nei 135 eurai per mėnesį.

„Už tiek penkeriems metams išsinuomoję kartodromą verslininkai jį tvarkys. Jie sutiko su gimnazijos keliamomis sąlygomis kartodrome leisti treniruotis mūsų mokiniams. Be to, jame planuojama rengti įvairaus lygio varžybas. Kartodromas tarnaus ir komerciniams tikslams – pasisemti adrenalino kvies visus norinčius“, – kalbėjo gimnazijos vadovė.

I. Vietienės teigimu, nebuvo lengva rasti, kas apskaičiuotų, kiek kainuoja šiuo metu apleisto Raguvos kartodromo nuoma. G. Kartano nuotr.

Keturių mokyklų turtas

Raguvos gimnazijos svetainėje rašoma, kad kartingo būrelis joje įkurtas daugiau nei prieš penkis dešimtmečius ir veikia iki šiol. Dabar jam vadovaujantis technologijų mokytojas Algirdas Rutkauskas pasakojo, kad pirmuosius kartus, padedami būrelių vadovų, konstruodavo patys moksleiviai.

Pirmosios kartingo varžybos Raguvoje vykdavusios centrinėje miestelio Šv. Florijono aikštėje, taip pat mokyklos stadione.

O prieš keturias dešimtis metų, 1983-iaisiais, laukuose už Raguvos įrengtas kartodromas. Mokydamasis tuometėje Raguvos vidurinėje, A. Rutkauskas pasakoja pats lankęs kartingo būrelį, dalyvaudavęs varžybose.

Baigęs studijas ir įsidarbinęs Šilų mokykloje, pats įkūrė kartingo būrelį.

„Lėšų kartams gaudavome iš tuomečio Panevėžio rajono užmokyklinės veiklos susivienijimo, vėliau tapusio Mokinių kūrybos ir sporto centru. Kartai tuomet buvo techninės kūrybos modeliai bei priemonės“, – pamena A. Rutkauskas.

Prieš kelis dešimtmečius tokie būreliai veikė ne vienoje rajono mokykloje: Raguvoje, Ramygaloje, Šiluose ir Velžyje.

„Pirmiausia būrelis panaikintas Ramygaloje. Visa jo turėta technika pervežta į Raguvą. Paskui buvo uždaryta Šilų mokykla, o jos kartai ir aš, būrelio vadovas, persikėlėme į Raguvą. Galiausiai tokio būrelio nebeliko ir Velžyje, jo technika irgi papildė turimą Raguvoje“, – vardijo A. Rutkauskas.

Raguvos kartodromo trasas paskandinusi aukšta žolė sufleruoja, kad čia seniai begriaudėjo kartai. G. Kartano nuotr.

Treniruotis – į Anykščius

Kartai ir kita technika, priklausanti Raguvos mokyklai, stovi senajame, šimtą metų skaičiuojančiame buvusios mokyklos pastate.

Kad įvaldytų kartus, treniruotis mokiniai vežami į privatų Anykščiuose esantį kartodromą. Kaskart į jį krovininiu automobiliu gabenami ir mokyklos kartai.

A. Rutkauskas teigia labai laukiantis, kad verslo atstovai imtųsi tvarkyti apleistą Raguvos kartodromą.

„Lietuvoje nėra daug kartodromų, o esami tikrai populiarūs, sutraukia daugybę norinčiųjų išbandyti save. Gerai žinau, koks populiarus ir koks užimtas Anykščių kartodromas. Labai populiarūs Vilniaus, Palangos kartodromai, girdėjau apie naujai įrengtą kažkur apie Vievį. Atnaujintas Raguvos kartodromas taip pat sutrauktų nemažai žmonių, atgytų ir pats miestelis“, – neabejoja kartingo entuziastas.

Jis patikino, kad Raguvos kartodromas yra nuošalioje vietoje, tad motorų gausmas gyventojų tikrai neerzintų.

Raguvos seniūnas Aurimas Jurevičius apie tai, kad yra tikimybė atgaivinti Raguvos kartodromą, teigė dar nieko negirdėjęs.

Visgi jis irgi įsitikinęs, kad toks objektas išgarsintų Raguvą.

„Jei bus veikiantis kartodromas, atvyks į jį žmonių, neabejoju, vyks ir renginių, o tai miesteliui tik į naudą“, – teigė A. Jurevičius.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų