P. Židonio nuotr.

Ypatingą dovaną vystė kaip kūdikį

Ypatingą dovaną vystė kaip kūdikį

Panevėžio kraštotyros muziejus praturtėjo unikaliu ir itin vertingu garsiojo kryždirbio Vinco Svirskio darbu – Pašilių kaime esančioje sodyboje stovėjusiu  koplytstulpiu.

Vakar jis atvežtas į muziejų, kur bus nuodugniai apžiūrimas, tyrinėjamas ir restauruojamas.

Tai – vienas ankstyvesnių žymiojo dievdirbio darbų. Koplytstulpis daugelį metų stovėjo tarp Ramygalos ir Krekenavos esančio Pašilių kaimo sodyboje.

Jį dovanojusi Zita Grigaitė „Sekundei“ pasakojo, jog kartu su pussesere paveldėjusios pusbrolio sodybą, svarstė ką daryti su meno kūriniu. Šiuo metu sodyboje niekas negyvena, todėl neramu buvo ir dėl koplystulpio priežiūros. Pasak Z. Grigaitės, nors Pašilių kaimo gyventojai labai kaimyniški, tačiau ir buvęs jo šeimininkas yra nuogąstavęs dėl koplystulpio saugumo – susidomėjimo juo ir prašymų atiduoti netrūko.

„Kaimynai čia labai geri, prižiūri, bet nežinosi, kas vaikšto, kai nieko nėra. Iš po nakties gali rasti nupjautą, kai sodyboje tuščia“, – kalbėjo Z. Grigaitė.

Pasitarusios pusseserės nusprendė vertingą kūrinį dovanoti valstybei.

„Ankstesni savininkai koplytstulpį labai vertino, saugojo kaip šeimos relikviją. Labai jį gerbė“, –prisimena sodybos paveldėtoja.

Visą straipsnį skaitykite birželio 17 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų