G. Zauros nuotraukos

XI festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“ – tegyvuoja dainuojamoji poezija!

XI festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“ – tegyvuoja dainuojamoji poezija!

Panevėžyje įvyko XI Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“.

Šiemet festivalyje dalyvavo 13 jaunųjų autorių su būriu atlikėjų, dalyviai iš Zarasų, Molėtų, Panevėžio, Kauno, Vilniaus miesto ir rajono. Jie atsivežė per dvi dešimtis naujų Elenos Mezginaitės ir kitų autorių poezijos muzikinių interpretacijų. Tekstų, kuriuos norėtų dainuoti, atlikėjai ieško visoje lietuvių poezijoje.

Dalyvius sveikino komisijos pirmininkas, vienas iš dainuojamosios poezijos žanro pradininkų Lietuvoje, Virgis Stakėnas: „Esate labai laimingi, kad turite E. Mezginaitę, kad vienuolika metų vyksta šis konkursas. Kaip ir kasmet, dalyviai išsiveš gerų emocijų, įspūdžių ir pamokų, taip pat festivalio ženklelį – gitarėlę, kuris guls ir į mano kolekciją. Nenustokite groję ir džiaugęsi gyvenime. Tegyvuoja dainuojamoji poezija!“

Po konkursinio koncerto išryškėjo I, II ir III vietos „Už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją“. Taip pat I ir II vieta paskirtos „Už profesionalų atstovavimą dainuojamosios poezijos žanrui“.

„Labai pasiseka, kai festivalyje yra kūrinių, kuriuos norisi klausyti vėl ir vėl. Šiemet pasisekė – vėl“, – sakė festivalio sumanytojas Arnas Simėnas. „Tiek daug dėmesio poetei E. Mezginaitei, tiek daug jos eiles dainuojančių – jau virš 110 kūrinių! Eilinį kartą buvo pribloškianti dailininkės Ilonos Žvinakienės scenografija“, – šių metų festivalį apibūdina A. Simėnas.

Pasak jo, kaskart stebina Zarasai – kiekvienais metais iš čia atvyksta vis naujų ir naujų autorių. Tai – fantastika! Taip pat smagu, kad išsiplėtė šių metų festivalio geografija – pirmą kartą dalyvavo atlikėjai iš Molėtų ir išsivežė pagrindinį prizą. Didžiojo prizo laimėtoja Viltė Gečytė pribloškė visus profesionalumu, melodingumu, ypač jautriai atliko savo kūrinį „Provincijos tango“ pagal E. Mezginaitės eilėraštį.

Specialios vertinimo komisijos nominacijos skirtos 3 dalyviams: „Už kūrybinio kelio pradžią“ nominuota jauniausia festivalio atlikėja septintokė Marija Mechovičiūtė. Pastarosios brolis Adomas, ne kartą dalyvavęs festivalyje, pernai laimėjo laureato diplomą už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją.

Šiemet skirtos nominacijos „Už muzikos instrumentų gražią dermę“, „Už poetinius ieškojimus“. Tradiciškai 1 dalyvis apdovanotas Panevėžio miesto mero prizu. Šįkart – už Pauliaus Širvio poezijos suaktualinimą Ukrainos įvykių kontekste.

Neilgai trukus pasirodys XI festivalio muzikinis filmas. Jame pamatysime laureatų koncerto programą, visų atlikėjų kelionę po Panevėžį.

Festivalyje buvo dėkojama dainuojamosios poezijos žanro entuziastams: komisijos nariams, su vaikais dirbantiems ir puoselėjantiems žanrą mokytojams.

Organizatoriai – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka ir Vytauto Žemkalnio gimnazija.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų