Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Vyriausybė svarstys kompensacijas „Perlas Energija“ klientams

Vyriausybė svarstys kompensacijas „Perlas Energija“ klientams

Energetikos ministras Dainius Kreivys trečiadienį Vyriausybei ketina pristatyti kompensacijų mechanizmą veiklą nutraukiančio elektros tiekėjo „Perlas Energija“ I ir II liberalizavimo etapų klientams, kurie iki rugsėjo nepasirinks kito tiekėjo ir bus perkelti į garantinį tiekimą.

Energetikos ministerijos parengtais Elektros įstatymo pakeitimais siūloma įtvirtinti didesnį kompensavimo dydį kito nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems buitiniams vartotojams, jei jų dabartinis tiekėjas nevykdo įsipareigojimo tiekti elektrą sutartomis sąlygomis, nutraukia veiklą arba keičia sutartį.

Iniciatyva šitaip koreguoti įstatymą kilo antram nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas Energija“ pranešus, kad nebegali vykdyti savo įsipareigojimų klientams ir nuo rugsėjo ketina nutraukti veiklą. Įmonė dar rugpjūčio pradžioje paskelbė nebepajėgianti vartotojams tiekti elektros fiksuota kaina.

Visi sutarties su kitu tiekėju dar neturintys „Perlas Energija“ klientai nuo ketvirtadienio pateks į garantinį elektros tiekimą, kuris yra 25 proc. brangesnis, nei „Nord Pool“ biržos Lietuvos zonoje susiformavusi elektros kaina. Ministerijos parengtame nutarimo projekte pažymima, kad rugpjūčio 1-23 d. biržos kainomis, garantinis tiekimas be kompensacijų siektų 0,76 Eur/kWh.

Tuo metu žiniasklaidoje antradienį pasirodė skaičiavimų, kad šis tarifas, be valstybės kompensacijos, galėtų būti iki 82 ct/kWh.

Ministerija siūlo kompensuoti skirtumą tarp garantinio tiekimo kainos ir visuomeninio tiekimo kainos su valstybės kompensacija, tad vartotojo mokama kaina siektų 24 ct/kWh. Savo ruožtu valstybė kompensuotų apie 50 ct/kWh.

Argumentuojama, kad be tokių pakeitimų, I ir II etapų buvę „Perlas Energija“ klientai atsidurtų blogesnėje padėtyje, nei kiti kompensaciją gaunantys buitiniai vartotojai, kadangi dėl pačios įmonės veiksmų už elektrą mokės brangiau.

„Perlas Energija“ taip pat yra įsipareigojusi kompensuoti nuostolius savo klientams – įmonė ketina padengti skirtumą tarp su kitu tiekėju sudarytoje sutartyje pasiūlytos kainos ir tos kainos, už kurią elektrą tiekė pati, tačiau ne daugiau kaip 6,31 ct/kWh.

D. Kreivys yra minėjęs, kad „Perlas Energija“ pasirinkę I ir II elektros rinkos liberalizavimo etapų klientai nuo rugsėjo mėnesiui būtų perkelti į garantinį tiekimą, o iki naujųjų – visuomeninį, jei per rugpjūtį nepasirinks kito tiekėjo. Iki naujųjų visuomeninio tiekimo tarifas siekia 33 ct/kWh, tačiau vartotojai, pritaikius kompensaciją, moka 24 ct/kWh.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų