Vyriausybė svarstys galimybę atlyginti mokytojams už papildomą krūvį

Vyriausybė svarstys galimybę atlyginti mokytojams už papildomą krūvį

Vyriausybė svarstys galimybę atlyginti mokytojams už papildomą darbo krūvį, atsiradusį dėl koronaviruso valdymo priemonių, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Tokį pasiūlymą, pasak jo, pirmadienį vykusio susitikimo metu pateikė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas.

„E. Milešinas taip pat išsakė mokytojų lūkesčius dėl padidėjusio krūvio, kurį sukėlė tiek karantino laikotarpis, tiek sukels darbas nuo rugsėjo papildomais saugos reikalavimais. LŠMPS pasiūlė mokytojams už šį krūvį atlyginti panašiai kaip ir medikams papildoma kompensacija reikalingoms paslaugoms. Šį pasiūlymą Vyriausybėje tikrai rimtai apsvarstysime“, – feisbuke rašė S. Skvernelis.

Jo teigimu, susitikimo metu kalbėta apie pedagogų atlyginimų augimą ir suvienodinimą, ikimokyklinio ugdymo finansavimo skirtumus savivaldybėse.

„Sutarėme, kad svarstysime, kaip teisiškai būtų galima šiuos skirtumus panaikinti“, – teigia premjeras.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi rekomendacijas, kaip vykdyti ugdymo procesą koronaviruso epidemijos metu. Pagal jas, mokyklose nurodoma ugdymo procesą organizuoti srautais, užtikrinti, kad skirtingų grupių ar klasių vaikai tarpusavyje nesimaišytų, jų maitinimą organizuoti atskirai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų