Vyriausybė spręs, kaip palengvinti galimybių paso atsiėmimą

Vyriausybė spręs, kaip palengvinti galimybių paso atsiėmimą

Penktadienį Vyriausybė spręs, kaip gyventojams palengvinti galimybių paso atsiėmimą.

Kaip BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta, Vyriausybė nuotoliniame pasitarime ketina priimti sprendimus, kuriais siekiama „padaryti kuo paprastesnį kelią atsiimti galimybių pasą“.

Nuo rugsėjo vidurio rengiantis labiau apriboti veiklas neturintiems galimybių paso, Registrų centras šią savaitę pradėjo rengti keliones į regionus, kuriuose nėra jo padalinių, kad padėtų gyventojams išsiimti šį dokumentą, jei jie to negali padaryti naudodamiesi elektronine bankininkyste. Registrų centro teigimu, taip pat yra rasti visi techniniai sprendimai dėl galimybių paso išdavimo „Sodroje“ ir vaistinėse.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šią savaitę tvirtino, kad svarstomi ir kiti variantai, pavyzdžiui, gauti galimybių pasą į namus, padedant „Lietuvos paštui“, atsiimti dokumentą „Perlo“ terminaluose.

Galimybių pasas – tai asmeniui nemokamai suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema.

Rugpjūčio viduryje buvo skelbta, kad Lietuvoje apytiksliai 1 mln. 400 tūkst. gali išsiimti galimybių pasą, elektroniniu būdu jį tuo metu buvo išsiėmę 845 tūkst. žmonių.

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta bveveik 1 mln. 631 tūkst. žmonių, visiškai vakcinuoti – 1 mln. 466 tūkstančiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • tai ,kad asilų pasas žmonėms nereikalingas

 • Artėja 12 valanda. Laikas testuotis Dieve, prisiminus Galimybių Pasą:
  Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančius 2010 04 27 Jėzaus apreikštas.
  Atkreipkime dėmesį į:

  Ketvirtoji paslaptis
  Išganytojas atsimaino
  GERASIS VIEŠPATIE DIEVE, apsaugok tautą nuo baisių karo audrų ir
  plintančių užkrečiamųjų ligų.
  3 PASIGAILĖK MŪSŲ, VIEŠPATIE! 10 TĖVE MŪSŲ.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų