P. Židonio nuotr.

Galimybių paso svarstoma atsisakyti nuo šio šeštadienio

Galimybių paso svarstoma atsisakyti nuo šio šeštadienio

Ministrų Kabineto nariai trečiadienį posėdyje ketina svarstyti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateiktą nutarimo projektą, kuriuo siūloma priimti sprendimą nuo šeštadienio atsisakyti galimybių paso.

Vis dėlto, remiantis SAM projektu, kontaktiniu būdu teikiamoms paslaugoms, ūkinei veiklai, prekybai, renginiams ir susidūrimams ir toliau galios nustatyti saugumo reikalavimai.

Parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, esančioms uždaroje erdvėje, siūloma nustatyti reikalavimą užtikrinti 15 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.

ELTA primena, kad apie tai, jog numatoma atšaukti šio pandemijos valdymo įrankio taikymą, penktadienį užsiminė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Aš manau, kad Vyriausybės sprendimas dėl galimybių paso sustabdymo bus priimtas kitą trečiadienį“, – tuomet sakė I. Šimonytė.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys yra atkreipęs dėmesį, kad net ir atsisakius galimybių paso, savo svarbos nepraranda ir kitos ligi šiol taikytos pandemijos valdymo priemonės.

Planams atsisakyti šio dokumento taikymo pirmadienį pritarė ir Vyriausybės sudaryta Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba (NEPT), kadangi mokslininkų pateikti duomenys rodo, jog dėl omikron atmainos plitimo galimybių paso kaip epidemiologinės kontrolės priemonės funkcija yra reikšmingai sumažėjusi ir vis didesnę svarbą įgyja asmeninės apsaugos priemonės – vakcinacija, respiratorių dėvėjimas, kontaktų mažinimas.

Galimybių pasas buvo įvestas praėjusių metų gegužę, siekiant pasiskiepijusiems asmenims sušvelninti tuo metu galiojusius dėl pandemijos įvestus ribojimus.

Šį dokumentą gali gauti imunitetą nuo COVID-19 įgiję arba neigiamą testo rezultatą turintys asmenys, taip jiems sudarant galimybes lankytis didesniuose prekybos centruose, viešojo maitinimo įstaigose ir naudotis kitomis paslaugomis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų