Vyriausybė nusprendė: kaukės uždarose erdvėse tampa privalomos

Vyriausybė nusprendė: kaukės uždarose erdvėse tampa privalomos

Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje nutarė nuo spalio 1 dienos įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse ir Galimybių pasą turintiems asmenims.

Ministrų Kabineto sprendimu, veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse bus privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su Galimybių pasu ar be jo.

Reikalavimas dėvėti kaukę nebūtų taikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali. Taip pat ši prievolė nebus taikoma asmenims, kai jie sportuoja, valgo maitinimo įstaigose ar kino teatruose, atlikėjams, sportininkams, pranešėjams, renginių vedėjams ir kt.

„Po konsultacijų su teisininkais tiems pokyčiams, dėl kurių buvome apsitarę savo ankstesniuose pasitarimuose ir posėdžiuose, dėl kaukių ir nuotolinio darbo užtenka pakeitimų būtent ekstremalios situacijos nutarimo kontekste“, – posėdžio metu paaiškino sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Labai norisi atkreipti dėmesį, kad atsakomybė už kaukių dėvėjimo reikalavimo nesilaikymą tektų patiems klientams ir paslaugų gavėjams“, – taip pat akcentavo jis.

Vyriausybė taip pat nutarė tiek viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims rekomenduoti darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

Nutarimo projekte pažymima, kad šios priemonės reikalingos, atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje sparčiai plinta koronaviruso SARS-CoV-2 delta atmaina, kuriai būdingas apie 60 proc. didesnis užkrečiamumas, sąlygojantis, kad virusui perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio jo kiekio.

Dokumente taip pat atkreipiamas dėmesys, kad šiuo metu Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19 turi (paskiepyti ar persirgę) 67,7 procento gyventojų, tačiau imunizuotų asmenų skaičius vis dar nepakankamas viruso plitimui valdyti.

Komentarai

  • Skiepyti asiolaiir vėl jus apgavo.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų