Vyriausybė nesutinka, kad proseneliai gautų vaiko priežiūros išmokas

Vyriausybė nesutinka, kad proseneliai gautų vaiko priežiūros išmokas

Vyriausybė trečiadienį posėdyje nepritarė dalies parlamentarų iniciatyvai sudaryti sąlygas proseneliams, turintiems draudžiamųjų pajamų, gauti vaiko priežiūros išmokas.

Seimui išvadą teikiantis Ministrų kabinetas, be kita ko, argumentuoja, kad „asmenų, turinčių teisę gauti ligos ir vaiko priežiūros išmokas, ratas yra pakankamas, yra sudarytos sąlygos užtikrinti tinkamą vaiko priežiūrą ir vaiko tėvams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus“.

Seimas gegužę sutiko svarstyti „valstiečių“ siūlymą leisti vaiko priežiūros išmoką mokėti ir proseneliams – į ją galėtų pretenduoti tik darbingo amžiaus ir draudžiamųjų pajamų turintys žmonės.

Pakeitimą siūlančio buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, papildomų biudžeto lėšų tam nereikės, nes prosenelių prižiūrimų vaikų tėvai dirbs ir mokės visus mokesčius.

Jis atkreipė dėmesį, kad visuomenei senstant, tokių situacijų, kuomet proseneliai, vis dar dalyvaujantys darbo rinkoje, galėtų imtis pagelbėti prižiūrint vaikus, „matyt, ateityje atsiras vis daugiau ir daugiau“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų