„Sekundės“ nuotr.

Nepritarė idėjai griežtinti bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais

Nepritarė idėjai griežtinti bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais

Kadenciją baigianti Vyriausybė nepritaria Seime svarstomai idėjai triskart griežtinti bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais, kai šie dėl to miršta.

Ministrų kabinetas pateikė neigiamą išvadą buvusio parlamentaro Lino Balsio inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, jog už žiaurų elgesį su gyvūnais, jo kankinimą, jei gyvūnas nugaišo, asmenys būtų baudžiami nuo vienų iki trejų metų laisvės atėmimo. Šiuo metu už tokį nusikaltimą numatoma maksimali metų laisvės atėmimo bausmė, taip pat viešieji darbai, bauda arba areštas.

Vyriausybės išvadoje nurodoma, kad siūlymas nenumatant alternatyvių bausmių neatitinka „proporcingumo, adekvatumo ir racionalumo principų“, nes atsakomybė kai kuriais atvejais būtų griežtesnė, nei už nusikaltimus, kai kėsinamasi į žmogaus gyvybę ar mažamečio asmens sveikatą.

Vyriausybė laikosi pozicijos, kad užuot griežtinus atsakomybę „būtina užtikrinti galiojančios sankcijos efektyvų taikymą bei jos neišvengiamumą“.

Taip pat kvestionuojamas siūlymas numatyti baudžiamąją atsakomybę už tokius pat veiksmus, kai gyvūnas nežūva, o yra suluošinamas, kadangi iniciatoriai kartu nesiūlo atsisakyti įtvirtintų nuostatų Administracinių nusižengimų kodekse.

Nepritariama ir siūlymui gyvūną kankinusiems asmenims uždrausti nuo trejų iki penkerių metų įsigyti ir laikyti augintinį be kita ko abejojant, ar tai būtų įmanoma taikyti praktiškai, kadangi gyvūnams įsigyti nėra reikalingi leidimai, nėra nustatyta, kas tai kontroliuotų, o draudimai įprastai nustatomi ne kodekse, o specialiuose įstatymuose.

Kelios iniciatyvos, siūlančios griežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais, Seime rugsėjį atsirado po veterinarijos tarnybos pareigūnų ir visuomeninių organizacijų pranešimų apie gyvūnų kankinimus nelegaliose veisyklose bei reidų jose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Gyvūnas, gyvastis, Visi turim teisę į gyvenimą ir išgyvenimą. Tiesio žmon
    ės gyvūnus perka kaip žaislus vaikams, o paskui, nusibodus, išmeta. VARTOTOJIŠKUMAS

    • Atsakyti
  • Yra zinoma kur ir kas tuos gyvunus ismeta.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų