Vyriausybė leido atnaujinti darbą lauko kavinėms, grožio salonams, lankytis muziejuose

Vyriausybė leido atnaujinti darbą lauko kavinėms, grožio salonams, lankytis muziejuose

Vyriausybė trečiadienį iki gegužės 11 dienos pratęsė karantiną, bet jau nuo pirmadienio leido duris atverti muziejams, bibliotekoms, lauko kavinėms, kirpykloms ir grožio salonams, taip pat – parduotuvėms, įsikūrusioms ir prekybos centruose.

Pakeistame nutarimo projekte dėl karantino leista organizuoti vairavimo ir orlaivių valdymo egzaminus, užsiimti kai kuriuo sportu atvirose erdvėse, t.y. lankytis golfo, teniso, sporto aikštynuose, taip pat – zoologijos, botanikos soduose.

Maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos ir ortopedijos priemonių parduotuvės, nuo šiol galės veikti, net jei jos įrengtos prekybos centruose.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigas galės lankyti ne didesnės nei dviejų asmenų grupės arba didesnės, jei tai yra vienos šeimos nariai. Šios įstaigos, taip pat ir kirpyklos bei manikiūro paslaugas teikiantys salonai privalės užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam asmeniui arba jei paslaugas tuo metu teiks tik vienam klientui.

Be kita ko, leista dirbti prekybos kioskams, jei jie turi atskirą įėjimą iš lauko – vienu metu galima aptarnauti vieną pirkėją. Turguje nuo kitos savaitės taip pat bus galima prekiauti sodinukais, augalais, sėklomis ir trąšomis.

Nutarime taip pat nuo pirmadienio leista nebedėvėti apsauginės kaukės valgant viešojo maitinimo įstaigose.

Praėjusią savaitę Vyriausybė jau leido dirbti ne maisto parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, taip pat smulkioms remonto, buities paslaugų įmonėms.

Vėliau planuojama atverti visas viešojo maitinimo įstaigas ir sveikatos paslaugas, sporto klubus, laisvalaikio ir pramogų centrus, švietimo įstaigas. Ketvirtuoju etapu būtų leidžiami masiniai renginiai.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje kovo 16 dieną įvestas karantinas: sustabdyta visų ugdymo įstaigų, užsidarė dauguma prekybos vietų, išskyrus maisto produktų parduotuves ir vaistines.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų