Vyčio Jankausko šokio teatras su naujausiu spektakliu „Agonija“ atvyksta į Panevėžį

Vyčio Jankausko šokio teatras su naujausiu spektakliu „Agonija“ atvyksta į Panevėžį

Dvidešimties metų veiklos jubiliejų švenčiantis Vyčio Jankausko šokio teatras su naujausiu šokio spektakliu „Agonija” atvyksta į Panevėžį. Spektaklis bus rodomas gruodžio 3 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre.

Agonija“ – tai nuotaikingas šiuolaikinio šokio spektaklis, kuriame įvairios šokio, judesio, šviesos, gyvo ir fonograminio garso manipuliacijos kuria magišką erdvę, kurioje žmonės bei daiktai patiria įvairias transformacijas, įgaudami naujus, jiems neįprastus pavidalus, funkcijas ir reikšmes.

Pasak choreografo, agonija – tai tarpinė būsena tarp to, kas miršta ir tuoj nebebus, ir to, kas gimsta, randasi, bet dar nėra.

Spektaklio kūrėjai kelia klausimą: ką reiškia būti žmogumi, ar tikrai žmogus yra tapatus sau, toks, kokį sukūrė gamta, lėmė prigimtis, o gal žmogus pašauktas kažkam daugiau, pvz., šventumui, ar kažkam, kas dar neegzistuoja ir mes nežinome, kas ir kaip tai galėtų būti?

Galerija

Spektaklyje šoka žinomos Lietuvos šiuolaikinio šokio atlikėjos: Greta Grinevičiūtė, Giedrė Kirkilytė, Sigita Juraškaitė ir Giedrė Stankevičiūtė. Scenografijos autorė – Sigita Šimkūnaitė, šviesų dailininkas – Povilas Laurinaitis, muzika – RocketNumberNine, Vitalic, Thomas de Pourquery bei pačių šokėjų kuriami gyvi garsai. Spektaklio sukūrimą remia Lietuvos kultūros taryba.

Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 m., o 2004 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 20 metų šis teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio ir teatro festivaliuose, Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Egipte, Kinijoje. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du Auksiniai scenos kryžiai: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 m. choreografiją ir muziką, o antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).

Spektaklio anonsas – https://www.youtube.com/watch?v=7-dwwZXTmHU

Bilietus į šokio spektaklį „Agonija“ galite įsigyti Panevėžio muzikinio teatro kasoje, „Tiketa“ kasose, knygynuose „Vaga“, internetu – „Tiketa“ ir teatrai.lt tinklalapiuose. Bilieto kaina 5–7 Eur, taikomos įvairios nuolaidos.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų