Panevėžio meras Rytis Račkauskas. „Sekundės“ nuotr.

VTEK: Panevėžio meras įstatymo nepažeidė

VTEK: Panevėžio meras įstatymo nepažeidė

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų, kai šių metų balandį Panevėžio „Cido“ arenoje tiesiogiai stebėjo krepšinio klubų „Lietkabelis“ ir „Žalgiris“ varžybas.

Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Tirta, ar šioje situacijoje valstybės politikas nepasinaudojo tarnybinėmis pareigomis ar statusu asmeninei naudai gauti, taip pat ar nepriėmė neleistinos dovanos.

Nustatyta, kad R. M. Račkauską į salėje vykusias varžybas kvietė VšĮ Krepšinio klubas „Lietkabelis“. Tuo metu galiojo karantino režimas, todėl žiūrovai šį sporto renginį galėjo stebėti tik nuotoliniu būdu. Pabrėžtina, kad VTEK vertino tik mero elgesį derinant viešuosius ir privačius interesus, kadangi jai nesuteikti įgaliojimai vertinti, ar nebuvo pažeistos Vyriausybės nutarimo „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuostatos.

Iš VšĮ Krepšinio klubas „Lietkabelis“ pateiktų paaiškinimų matyti, kad meras, kaip renginio dalyvis, yra nuolatos kviečiamas atvykti į rungtynes padrąsinti komandą, sveikinti žaidėjus, teikti apdovanojimus. Esą tokią praktiką palaiko ir Lietuvos futbolo federacija.

VTEK tyrimo duomenys rodo, kad R. M. Račkauskas varžybose dalyvavo ne kaip šį sporto renginį stebėjęs privatus asmuo, bet kaip sporto sritį kuruojantis ir savivaldybę reprezentuojantis aukščiausias vietos valdžios pareigūnas. Įgaliojimus reprezentuoti savivaldybę jam suteikia Vietos savivaldos įstatymas. Taigi, VTEK vertinimu, klubo kvietimas į varžybas nelaikytinas dovana ar paslauga, taip pat ši situacija negali būti vertinama kaip pasinaudojimas tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti.

Vertinant, ar asmuo nepasinaudojo tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti turi būti nustatytos faktinės aplinkybės, kad jis pats, pabrėždamas savo tarnybinį statusą, aktyviai išreikštais veiksmais siekė iš fizinio ar juridinio asmens gauti sau asmeninės naudos. Tyrimo metu tokių faktinių įrodymų nenustatyta.

Komentarai

  • O kodėl nerašoma kas jį įskundė VTEK’ui?

  • Manau ir taip aišku… Ir skųs ir skųs, nes nieko daugiau nesugeba.

  • sekundė geras laikraštis. Dėka jos mes tik ir žinome, kad mūsų meras pats geriausias. net elementarių tarybos posėdžių neaprašo., net neaišku ar jie ten iš viso kada nors renkasi.
    Šlovė NEšališkai žiniasklaidai .

    • Nes kai pasidaro gėda už savo nesąmoningus skundus, geriausias vaistas – pult tuos, kurie apie tai rašo. Turėtų padėt 😉

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų