VSAT vadas: barjero statybas galima paspartinti, tačiau tai neatsiras per vieną dieną

VSAT vadas: barjero statybas galima paspartinti, tačiau tai neatsiras per vieną dieną

Fizinio barjero statybas pasienyje su Baltarusija galima paspartinti, tačiau tai neatsiras per vieną dieną, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas (VSAT) Rustamas Liubajevas.

„Be jokios abejonės, šį procesą galima būtų paspartinti, tačiau turime suprasti, kad siena ar tvora, ar kitokia inžinerinė kliūtis neatsiras per vieną dieną ar per dvi dienas“, – žurnalistams antradienį sakė pasieniečių vadas.

„Šiai dienai mes turime laikytis visų procedūrų, kurios yra numatytos mūsų įstatymuose. Turime užtikrinti visų šitų procedūrų skaidrumą ir efektyvų lėšų panaudojimą“, – pridūrė jis.

Pareigūnas teigė, kad šią savaitę gali vykti „platesnė diskusija“ dėl fizinio barjero įrengimo, galbūt įtraukiant ir partijų atstovus, siekiant politinio susitarimo.

„Suprantama, kad jeigu mes turėsime labai ambicingų planų, tai tokios tvoros sukūrimo kaštai tikrai bus labai dideli. Mes turime įvertinti ir mūsų valstybės finansines galimybes, dėl to ir buvo parinkti keli scenarijai, keli pasiūlymai, kurie buvo pristatyti“, – teigė R. Liubajevas.

Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina šalies valdžią kuo skubiau statyti fizinį barjerą ir nebijoti didesnių išlaidų.

„Skubus fizinio barjero statymas. 24 val. per parą 7 d. per savaitę ir nebijoti didesnių išlaidų. Jei reikia, koreguoti viešųjų pirkimų įstatymus ir procedūras (…) Būtina keisti viešųjų pirkimų įstatymą ir nebijoti „auksinės tvoros“ kaltinimų, nes dabar kyla egzistencinis valstybės saugumo iššūkis“, – antradienį feisbuke teigė D. Grybauskaitė.

VSAT prie sienos su Baltarusija siūlo statyti tinklinę keturių metrų aukščio tvorą. 508 km tokios tvoros įrengimas bendrai kainuotų daugiau kaip 150 mln. eurų.

Iš viso šiemet į Lietuvą neteisėtai pateko 4026 užsieniečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų