Delfi nuotr.

Balsuoti nori per 1,6 tūkst. rinkėjų saviizoliacijoje

Balsuoti nori per 1,6 tūkst. rinkėjų saviizoliacijoje

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) yra gavusi per 1,6 tūkst. saviizoliacijoje esančių rinkėjų prašymus balsuoti namuose, savo apygardoje esančių rinkėjų prašymai dar priimami, sako komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Turime per 1600 prašymų, jei mes palyginsime su skaičiumi, kurį turėjome prieš savaitę, 14 prašymų, tas skaičius gerokai šoktelėjo“, – BNS sakė VRK pirmininkė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ketvirtadienio duomenimis, izoliacijoje dėl koronaviruso pandemijos šiuo metu yra daugiau nei 31 tūkst. asmenų.

Anot L. Matjošaitytės, nors pagal įstatymą jau baigėsi terminas pateikti prašymus balsuoti namuose esant saviizoliacijoje, tų rinkėjų, kurie izoliavosi savo apygardoje, prašymus VRK dar priims.

„Antradienį formaliai pagal įstatymą baigėsi terminas teikti prašymus, kurie norėtų balsuoti ne savo apygardoje, o tie, kurie izoliuojasi savo apygardoje, turėjo tuos prašymus pateikti iki trečiadienio. Šiuo metu, tenka apgailestauti, mes nebegalime priimti prašymų, kurie izoliuojasi ne savo apygardoje, bet savo apygardose besiizoliuojančių prašymus, jei dar atsirastų, tikrai dar galime priimti“, – teigė L. Matjošaitytė.

VRK vadovė ragino norinčius suskubti į rinkimus pateikti prašymus kuo greičiau, nes tą padarius paskutinę minutę šeštadienį apylinkių rinkimų komisijos gali fiziškai nebespėti aplankyti rinkėjų.

„Geriausia, kad suskubtų iki penktadienio ir pirmoj dienos pusėj pateiktų, nes mes tą informaciją teikiam apylinkių rinkimų komisijoms ir apylinkių rinkimų komisijos vykdo balsavimus penktadienį ir šeštadienį. Jei paskutinę minutę gausim tą prašymą, apylinkė jau fiziškai nebespėja“, – pažymėjo VRK pirmininkė.

Klausimą dėl saviizoliacijoje esančių rinkėjų balsavimo savaitės pradžioje iškėlė opoziciniai konservatoriai. Jų frakcijos posėdyje pirmadienį dalyvavusi L. Matjošaitytė tuomet pateikė duomenis, kad iš daugiau kaip 28 tūkst. izoliuotis turinčių žmonių balsavimui namuose registravosi vos 230 rinkėjų.

L. Matjošaitytė teigė, kad VRK neturi kitų galimybių kaip tik per viešąją erdvę informuoti rinkėjų apie galimybę  balsuoti namuose, nes gauti duomenų apie esančius izoliacijoje iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir kreiptis į juos tiesiogiai negali dėl asmens duomenų apsaugos.

Seimo rinkimai vyksta sekmadienį. Išankstinis balsavimas baigiasi ketvirtadienį 20 val., penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų