VRK ragina saviizoliacioje esančius rinkėjus registruotis balsavimui

VRK ragina saviizoliacioje esančius rinkėjus registruotis balsavimui

 Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina saviizoliacijoje esančius rinkėjus registruotis balsuoti namuose per Seimo rinkimų antrąjį turą.

Taip pat saviizoliacijoje esantys rinkėjai kitą savaitę nuo pirmadienio iki ketvirtadienio galės balsuoti specialiai įrengtose išankstinio balsavimo vietose Vilniaus, Kauno, Šiaulių miestų ir Raseinių rajono savivaldybėse.

VRK primena, kad prašymus balsuoti namuose galima pateikti skambinant trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855 arba užpildžius prašymo formą siunčiant ją el. paštu balsuok@vrk.lt.

Tie rinkėjai, kurie saviizoliuojasi ne savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, prašymus gali teikti iki antradienio pabaigos, o esantys savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu – iki pasibaigiant trečiadieniui.

Komisija prašo pateikti tikslius asmens ir buvimo saviizoliacijoje vietos duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą, tikslų saviizoliacijos adresą bei telefono numerį.

Saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, grįžusiems iš užsienio arba turėjusiems kontaktą su COVID-19 sergančiais asmenimis, bus suteiktas leidimas iki dviejų valandų palikti izoliacijos vietą ir bus sudarytos galimybės atvykti į išankstinio balsavimo vietą.

Balsavimo vietų sąrašas tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams bus paskelbtas artimiausiu metu, nurodo VRK.

Norintiems balsuoti šiose vietose, skirtose išimtinai saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, išankstinės registracijos nereikia – pakaks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį. Atvykstant į šias balsavimo vietas nebus svarbi ir rinkėjo deklaruota gyvenamoji vieta.

Seimo rinkimų antrasis turas vyks spalio 25 dieną.

Per pirmąjį rinkimų turą balsuoti namuose registravosi per 1,7 tūkst. saviizoliacijoje buvusių rinkėjų. Buvo gauta skundų, kad kai kuriems nebuvo sudarytos galimybės balsuoti, nes apylinkių rinkimų komisijų nariai tiesiog neatvyko.

VRK paskelbė, kad išsiaiškins kiekvieną atvejį, taip pat nurodė, kad kai kur rinkimų komisijų nariai nebuvo įleisti į namus ar nerado rinkėjų nurodytu adresu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų