I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

VRK primena: Rinkimų kodeksas draudžia fotografuoti ar filmuoti balsavimo kabinose

VRK primena: Rinkimų kodeksas draudžia fotografuoti ar filmuoti balsavimo kabinose

Prasidėjus balsavimui iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose.

Rinkimų kodeksas draudžia fotografuoti ar filmuoti balsavimo kabinose. VRK primena, kad šis draudimas atsirado siekiant pažaboti balsų pirkėjus, kurie mainais už piniginį ar kitokį atlygį prašydavo parodyti pardavusio savo balsą rinkėjo pažymėto biuletenio nuotrauką.

Administracinių nusižengimų kodeksas numato teisinę atsakomybę už rinkėjų balsavimo slaptumo ir balsavimo tvarkos pažeidimus, tačiau VRK yra labiau linkusi apeliuoti į pačių rinkėjų sąmoningumą.

Rekomenduojama stengtis išlaikyti balsavimo paslaptį, kadangi pasidalijimas pažymėto arba sugadinto balsavimo biuletenio nuotrauka socialiniame tinkle gali daryti įtaką kitų rinkėjų apsisprendimui.

Taip pat VRK ragina rinkėjus, turinčius informacijos apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus, susijusius su rinkimais, pranešti apie turimą informaciją.

Informuoti apie galimus pažeidimus galima ir trumpuoju VRK informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855. Taip pat – per Lietuvos policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt, arba skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Kaip ELTA jau skelbė, antradienį 7 val. ryto prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.
Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės kovo 5 d. atvykti į savo rinkimų apylinkes, ne tik antradienį, bet ir kovo 1, kovo 2 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro gali balsuoti iš anksto. Balsuoti iš anksto rinkėjai gali bet kurioje šalies savivaldybėje.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąsias tris išankstinio balsavimo savivaldybių merų ir tarybų rinkimuose valandas savo pilietine teise pasinaudojo maždaug 4 tūkst. piliečių.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose teisę balsuoti turės 2 milijonai 385 tūkst. 262 rinkėjai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų