VRK iš rinkiminių sąrašų išbraukė 21 kandidatą

VRK iš rinkiminių sąrašų išbraukė 21 kandidatą

Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė išbraukti iš rinkimų sąrašų 21 kandidatą į savivaldos rinkimus, nepasinaudojusį galimybe pataisyti reikalavimų neatitinkančių pareiškinių dokumentų.

„Tikrai dauguma tuos trūkumus pašalino ir pateikė. Tai šiame sprendime liko tie, kurie tų trūkumų nepašalino, jų – 21“, –  posėdžio metu sakė VRK narė Reda Daniškevičiūtė.

Komisija taip pat nutarė vieno kandidato neregistruoti dėl to, nes jis, likus 65 dienoms iki nustatytos savivaldos rinkimų datos, neatliko jam paskirtos bausmės.

VRK, atsižvelgdama į tai, kad kandidatų sąrašai neatitinka Rinkimų kodekse numatyto reikalavimo mažiausių kandidatų skaičiaus sąraše, nusprendė neregistruoti ir kandidatų sąrašų, kuriuose kandidatų liko mažiau negu pusė toje savivaldybėje renkamų savivaldybės narių.

Reikiamo kandidatų skaičiaus nesurinko Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) sąrašai Panevėžio ir Ukmergės rajono savivaldybėse. Ukmergės rajono savivaldybėje taip pat nebeliko partijos Laisvė ir teisingumas kandidatų sąrašo.

Šie VRK sprendimai galės būti skundžiami teismui.

ELTA primena, kad VRK sausio viduryje buvo nusprendusi išbraukti iš rinkimų sąrašų maždaug pusę tūkstančio kandidatų į savivaldos rinkimus. VRK duomenimis, iš daugiau kaip 14 tūkst. pretendentų, maždaug 500 kandidatų pareiškiniai dokumentai buvo pateikti neteisingai – dalis politikų nepateikė privačių interesų, turto, pajamų deklaracijų. Visgi, didžioji dalis nepateikė savo nuotraukų bei biografijų.

Dėl ankstesnio VRK sprendimo, daugiausiai kandidatų prarado Tautos ir teisingumo sąjunga. Per 150 šios politinės jėgos kandidatų pateikė netvarkingus dokumentus VRK – dešimtys partijos politikų vietoje savo nuotraukų VRK pateikė ramunių, kaktusų, vyno taurių, gamtos peizažų nuotraukas, didžioji dalis neužpildė kandidatų biografijų.

Iš rinkimų buvo išbraukti ir beveik 70 Darbo partijos kandidatų, per keturiasdešimt partijos „Laisvės ir teisingumo“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), beveik keturios dešimtys Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų.

Visgi šis VRK sprendimas buvo apskųstas teismui. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patenkino eilės politinių partijų skundus dėl komisijos sprendimų ir įpareigojo VRK atitinkamai spręsti klausimą.

Todėl VRK suteikė teisę kandidatams pataisyti pareiškinius dokumentus iki šios savaitės pirmadienio.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks šių metų kovo 5 d.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų