Delfi nuotr.

VMI skelbia turto ir pajamų deklaravimo startą

VMI skelbia turto ir pajamų deklaravimo startą

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Panevėžio AVMI) informuoja, kad Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) 1,9 mln. gyventojų VMI suformavo metines pajamų deklaracijas. 1,4 mln. pajamų deklaracijų – užpildytos, tad jas sistemoje užtenka peržiūrėti, ir patvirtinti.

Panevėžio apskrities gyventojams VMI paruošė beveik 150 tūkst. preliminarių deklaracijų už 2018 metus. Deklaracijas, kaip ir kasmet, gyventojai turi pateikti iki gegužės 2 d.

Pernai per 28 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų deklaravo 7,8 mln. Eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio. VMI 58 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų grąžino 8,1 mln. eurų pajamų mokesčio permokos.

Praėjusiais metais 966 tūkst. Eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė per 41 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų.

Pažymėtina, jog pajamų deklaracijos turėtų nepamiršti pateikti gyventojai vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas neapmokestinamasis pajamų dydis. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė akcentuoja, kad šių metų deklaracijos forma ir deklaracijų teikimo tvarka išlieka tokia pati kaip ir praėjusiais metais, todėl pagrindo nerimauti dėl reikšmingų pokyčių nėra. Pažymėtina, kad nuo 2018-ųjų nėra taikomas papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD), o tai reiškia, kad šiais metais tėvams papildomai skaičiuoti metinio PNPD už auginamus vaikus nereikės ir deklaruoti bus paprasčiau.

Iki šių metų liepos 1 d. gyventojai gali pasinaudoti vienintele galimybe deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Tai reiškia, jog jei gyventojas pateikia ar patikslina ankstesnių metų deklaraciją (už 2017 metus arba ankstesnius) bei deklaruoja papildomas pajamas, delspinigių už pradelstą laiką VMI jiems neskaičiuoja.

„Tai yra pirmą ir vienintelį kartą suteikiama galimybė, kuria norint pasinaudoti, reikia pateikti arba patikslinti savo ankstesnes deklaracijas“ – primena R. Žilinskienė, pažymėdama, kad nuostata galioja tiems mokesčiams, kurie turėjo būti deklaruoti ir sumokėti ne vėliau kaip iki 2018 pabaigos.

Naujovė. VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad nuo šių metų, šalia įprastų dviejų procentų pajamų mokesčio skyrimo paramos gavėjams ir vieno procento skyrimo politinėms partijoms, jau bus galima skirti papildomą 1 procentą ir profesinėms sąjungoms ar profesinių sąjungų susivienijimams. Taip pat, 2019-ieji metai, planuojama, yra paskutiniai, kuomet skirti dalį GPM paramai galima pildant popierinius prašymus, mat nuo 2020-ųjų tokie prašymai bus priimami tik elektroniniu būdu. 2018 m., tokius prašymus e. būdu pateikė 63% gyventojų.

VMI dėkoja 1,2 mln. gyventojų, kurie praėjusiais metais pajamų deklaracijas pateikė laiku. Savo pareigas laiku vykdantys gyventojai taupo biudžeto lėšas, kasmet skiriamas siųsti priminimams bei kitoms administracinėms procedūroms. VMI įvertinusi dalies gyventojų poreikį kasmet deklaraciją pateikti atvykus į VMI padalinius laikysis taisyklės, jog deklaravimo laikotarpiu visuose VMI padaliniuose konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.

Papildomi duomenys pagal rajonus:

Panevėžio miesto gyventojams VMI paruošė 62 tūkst. preliminarių deklaracijų už 2018 metus.

Panevėžio mieste 12,4 tūkst. gyventojų pernai deklaravo turintys į biudžetą sumokėti 3,1 mln. Eurų pajamų mokesčio. VMI 25 tūkst. panevėžiečių grąžino 3,6 mln. Eurų permokų.

Praėjusiais metais 464 tūkst. Eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė 19,5 tūkst. Panevėžio miesto gyventojų.

Panevėžio rajono gyventojams VMI paruošė 25,4 tūkst. preliminarių deklaracijų už 2018 metus.

Panevėžio rajone 4,8 tūkst. gyventojų pernai deklaravo mokėtiną 1,7 mln. Eurų pajamų mokesčio sumą, o VMI 9,5 tūkst. Panevėžio rajono gyventojų grąžino 1,4 mln. Eurų permokų.

Praėjusiais metais 155 tūkst. Eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė 6,5 tūkst. Panevėžio rajono gyventojų.

Kupiškio rajono gyventojams VMI paruošė 11 tūkst. preliminarių deklaracijų už 2018 metus.

Kupiškio rajone 1,8 tūkst. gyventojų pernai deklaravo mokėtiną 457 tūkst. Eurų pajamų mokesčio sumą, o VMI 4,3 tūkst. Kupiškio rajono gyventojų grąžino 599 tūkst. Eurų permokų.

Praėjusiais metais 51 tūkst. Eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė 2,5 tūkst. kupiškėnų.

Rokiškio rajono gyventojams VMI paruošė per 19 tūkst. preliminarių deklaracijų už 2018 metus.

Rokiškio rajone 3,3 tūkst. gyventojų pernai deklaravo mokėtiną 772 tūkst. Eurų pajamų mokesčio sumą, o VMI 7,5 tūkst. Rokiškio rajono gyventojų grąžino 1 mln. Eurų permokų.

Praėjusiais metais 127 tūkst. Eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė 5,6 tūkst. rokiškėnų.

Biržų rajono gyventojams VMI paruošė 15,5 tūkst. preliminarių deklaracijų už 2018 metus.

Biržų rajone 3,1 tūkst. gyventojų pernai deklaravo mokėtiną 827 tūkst. Eurų pajamų mokesčio sumą, o VMI 5,5 tūkst. Biržų rajono gyventojų grąžino 715 tūkst. Eurų permokų.

Praėjusiais metais 79 tūkst. Eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė 3,6 tūkst. biržiečių.

Pasvalio rajono gyventojams VMI paruošė 16 tūkst. preliminarių deklaracijų už 2018 metus.

Pasvalio rajone 2,8 tūkst. gyventojų pernai deklaravo mokėtiną 919 tūkst. Eurų pajamų mokesčio sumą, o VMI 5,9 tūkst. Pasvalio rajono gyventojų grąžino 755 tūkst. Eurų permokų.

Praėjusiais metais 89 tūkst. Eurų paramą nuo sumokėtų mokesčių skyrė 3,8 tūkst. pasvaliečių.

Komentarai

  • Kaip už deklaruoti savo pajamas

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų