VMI: gyventojams jau grąžinta 500 tūkst. eurų GPM permokų

VMI: gyventojams jau grąžinta 500 tūkst. eurų GPM permokų

Pirmadienį Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau pradėjo grąžinti gyventojams pajamų mokesčio (GPM) permokas. Beveik 1 tūkst. klientų grąžinta suma yra beveik 0,5 mln. eurų.

Kaip Eltai priminė VMI komunikacijos vadovė Rūta Asadauskaitė, permoka gyventojams dažniausiai susidaro dėl pritaikyto mažesnio nei priklauso neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD), taip pat dėl GPM lengvatų taikomų gyvybės draudimo, pensijų fondo įmokoms, įmokoms už studijas.
„Susigrąžinti permoką gyventojai gali pateikę teisingai užpildytą GPM deklaraciją, tai kasmet padaro didžioji dauguma klientų. Pateikus deklaraciją permoka gyventojui grąžinama automatiškai, nieko daugiau daryti ar papildomai teikti nereikia, o permokos suma tiesiog pervedama į kliento sąskaitą iki liepos 31 d.
Visus teisingai deklaravusius, permokos pasiekia iki liepos 31 d., o sąrašai permokų grąžinimui sudaromi atsitiktine tvarka, neatsižvelgiant į deklaracijos pateikimo datą“, – sakė R. Asadauskaitė.
Preliminariais VMI duomenimis, pareigą pateikti pajamų mokesčio deklaracijas šiemet turi apie 831 tūkst. gyventojų. Iš jų deklaracijas jau pateikė 180 tūkst. privalančiųjų deklaruoti.
Naujausiais duomenimis, pajamas iš viso jau deklaravo daugiau nei 552 tūkst. gyventojų. Beveik 103 tūkst. gyventojų deklaravo apie 29 mln. Eur mokėtiną GPM, 401 tūkst. gyventojų – beveik 180 mln. Eur GPM permoką.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų