Visureigiais – gaudyti nelegalų

Visureigiais – gaudyti nelegalų

 

Jau pustrečios savaitės patriotiškai nusiteikę, bekeles įveikti gebančią, techniką turintys vyrai kviečiami į savanorišką pagalbą saugoti valstybės sieną nuo nelegalių migrantų.

Tokią akciją surengė ne patys pasieniečiai, o visureigių entuziastai.

„Vestuves suorganizuoti sunkiau nei sukviesti Lietuvos vyrus talkinti pasieniečiams. Džiugu, kad Lietuvoje yra tiek patriotų“, – patikino akcijos organizatorius Laurynas Juozas Liutkus – sodybą Krekenavoje įsigijęs vilnietis atsargos karys, verslininkas, dėstytojas, studentus mokantis renginių organizavimo.

Prieš gerą mėnesį jis su šūkiu „Vardan tos Lietuvos!” ėmėsi organizuoti akciją „4×4 pasienis“. Matydamas, kiek pastangų turi įdėti valstybės sienos apsaugos pareigūnai, stabdydami iš Baltarusijos į Lietuvą nelegaliai plūstančių migrantų srautus, 29-erių Laurynas Juozas paragino „pasibalnoti“ bekelės monstrais vadinamus visureigius, keturračius, motociklus bei leistis į žygį ginti Lietuvos sienos.

Laurynas Juozas Liutkus. Asmeninio archyvo nuotr.

Keliasdešimt patriotų

Pasak Lauryno, idėja tokiam tikslui suburti važinėjančius tokiais ratuotais žirgais kilo ne atsitiktinai – tokia technika nesunkiai įveiktų net ir nepravažiuojamas vietas.

Anot L. J. Liutkaus, į tokį kvietimą atsiliepė per 70 į sienos gynybą panorusių leistis patriotų. Jis pats tokio ratuoto „monstro“ neturi ir nevairuoja ir saugant sieną būna šturmanu.

Į pirmą kelionę ginti sienos akcijos dalyviais visureigiais leidosi lapkričio 6-ąją. Iki šiol, pasak Lauryno, kas dvi-tris dienas valstybės sienos linkui pasuka po keletą visureigių. Į klausimą, kiek nelegalių migrantų jų dėka nekirto mūsų valstybės sienos, L. J. Liutkus negalėjo konkrečiai atsakyti, pasak jo, tai klausimas, susijęs su detalėmis, kurios galėtų būti valstybės paslaptimi.

Laurynas teigia išsiaiškinęs, kad mažiausiai apsaugota yra Lietuvos valstybės siena su Baltarusija ties Kabelių, Adutiškio ir Tverečiaus užkardomis Į šias apylinkes ir traukia bekelių vairuotojai iš visos Lietuvos. Važinėdami miškų ruožais, dienomis jie žvalgo vietoves, dairydamiesi, ar neaptiks į Lietuvą prasibrukusių nelegalų. Naktinis stengiamasi įžvelgti degančius laužus ar prožektorių švieseles jų rankose.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 25 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų